Litwa.Lukil Baltija stwarza konkurencję dla Orlen Lietuwa


Do Kłajpedy zbliża się pierwszy tankowiec, które dostarcza na Litwę benzynę na zamówienie spółki "Lukoil Baltija". Jak informuje we wtorek dziennik gospodarczy "Verslo Żinios", w ten sposób firma chce konkurować z rafinerią w Możejkach "Orlen Lietuva".

64,7 mld zł przeznaczy w tym roku budżet na emerytury i renty. Już co piątą złotówkę z budżetu pochłania wypłata tych świadczeń. Bez reform zabraknie na nie pieniędzy, alarmuje Rada Monitorująca "Dziennik Gazetę Prawną". Do końca września potrwają w resorcie infrastruktury prace nad koncepcją wydzielenia z Grupy PKP podmiotu zarządzającego liniami kolejowymi - PKP Polskie Linie Kolejowe. Największym problemem, z jakim zmierzy się resort, jest bałagan w majątku spółki. W ciągu kilku tygodni Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo może potwierdzić "istotne" zasoby gazu niekonwencjonalnego w Pakistanie - poinformował w czwartek na konferencji prasowej wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…


Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach!

Amerykańska komisja papierów wartościowych (SEC) i agencja federalna kontrolująca amerykańskie rynki kontraktów terminowych (CFTC) poinformowały w czwartek wieczorem, że zbadają sprawę gwałtownego spadku notowań akcji na nowojorskiej giełdzie podczas czwartkowej sesji. Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym. Większość z nich będzie ważna 15 lat. Wprowadzone zostaną też prawa jazdy na rowery i quady.

Z notatnika aspiranta Dwaj mężczyźni próbowali wymienić ukraińskie prawa jazdy na polskie. Okazało się, że złożone przez nich w starostwie dokumenty są fałszywe. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch ... Prezes URE proponuje firmom energetycznym układ: inwestujcie, a URE da wam zgodę na podwyżkę cen prądu dla domów 4 września 2009 r. Chile wszczęło postępowanie ochronne przed nadmiernym importem mleka w proszku i sera Goudy (Powdered milk and Gouda cheese) pochodzącego m.inn. z UE.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Dokładnie rok temu amerykański gigant finansowy, bank inwestycyjny Lehman Brothers zwrócił się do sądu o ochronę przed wierzycielami. Czegoś takiego nawet dzień wcześniej najwięksi czarnowidze nie byli w stanie sobie wyobrazić. Ale była to tylko pierwsza, niewielka fala poprzedzająca właściwe tsunami. Kataklizm, który się zdarzył w następnych miesiącach, przeszedł już wszelkie wyobrażenia. Zaczął się kryzys finansowy. Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej. Filestube.com, wyszukiwarkę muzyki, gier czy filmów stworzoną przez firmę ze Szczecina, miesięcznie odwiedza więcej internautów niż Naszą-klasę.pl i Onet.pl. razem wzięte. W Polsce jest praktycznie nieznana

Złoty ma pełne fundamenty makroekonomiczne, by być stabilną walutą - Skrzypek


Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ...

Lewe prawo jazdy z USA. Szybko i bez stresu


Płacisz, wysyłasz dokumenty i wkrótce masz w ręku amerykańskie prawo jazdy. Bez egzaminu i kursu. – Przez luki prawne rośnie rzesza piratów wiozących śmierć – grzmią ...

Na zamknięciu WIG20 zyskał 1.543%


# w trzecim akapicie depeszy zamiast: 260 mln zł powinno być: 400 mln zł #

Informacja nt. możliwości składania sprzeciwów do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub lub kontyngentów taryfowych w ramach prac KE nad rundą 1 lipca 2010r.


Komisja Europejska przedstawiła listę wniosków o ustanowienie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, które po uprzedniej akceptacji krajów członkowskich UE i dalszym procesie decyzyjnym UE planowane są do wprowadzenia w życie z dniem 1 lipca 2010 r.

Porozumienie płacowe w Nexteer Automotive Poland


Związkowcy z produkującej układy kierownicze firmy Nexteer Automotive (d. Delhi) w Tychach porozumieli się w piątek z pracodawcą w sprawie wzrostu płac w firmie i zrezygnowali ze strajku generalnego, za którym w referendum opowiedziała się większość załogi.

Niedziela wolna od zakupów


W tym dniu zamiast biegać po sklepach, wolimy odpoczywać. Zaledwie dwa procent Polaków w niedzielę chodzi na zakupy - wynika z najnowszych badań. Solidarność chce więc by przygotowany przez nią projekt zakazu niedzielnego handlu, jeszcze w tym roku wszedł w życie

MF sprzedało obligacje PS0415 za 3 mld zł przy popycie 6,6 mld zł


MF sprzedało obligacje PS0415 za 3,0 mld zł przy popycie 6.623,165 mln zł i średniej rentowności 4,987 proc. - podał resort w środę w komunikacie.

Sesja na GPW może zacząć się od spadków w poniedziałek


Olechowski wie, że popełnił błąd, ale poparcie go przez Platformę Obywatelską nie jest niemożliwe - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Sławomir Nowak.

URE czeka na raporty z terenu ws. przerw w dostawach energii elektrycznej


Do końca marca Urząd Regulacji Energetyki ma otrzymać z oddziałów terenowych dane ws. przerw w dostawie energii - poinformowała w piątek PAP rzecznika URE Agnieszka Głośniewska. Chodzi o przerwy w dostawach zimą, głównie na Śląsku i w Małopolsce.

Na szczycie będą targi o fundusze na walkę z CO2


Przywódcy zebrani na czwartkowo-piątkowym szczycie UE w Brukseli mają przyjąć unijny mandat negocjacyjny na konferencję klimatyczną w Kopenhadze. Polska zapowiada, że nie zgodzi się na jego przyjęcie bez porozumienia, jak UE ma wesprzeć biedniejsze kraje świata w walce ze zmianami klimatycznymi.

Krakowskie lotnisko szykuje się na przyjęcie delegacji


Mariusz Michałowski. Susz

Ukraina chce wybudować terminal LNG


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ukraina wybuduje terminal LNG na wybrzeżu Morza Czarnego.

NBP: Depozyty ogółem wzrosły o 10,9% r/r, kredyty - o 18,6% we wrześniu


Materiały przesłane przez CBA, dotyczące Ministerstwa Finansów nie są wystarczające do wszczęcia śledztwa, dlatego warszawska prokuratura apelacyjna zdecydowała, że zostanie w tej sprawie przeprowadzone postępowanie sprawdzające - poinformował PAP w środę jej rzecznik Zbigniew Jaskólski.

Lista oficjalnych propozycji lokalizacji elektrowni jądrowych w Polsce


Zespół ds. oceny propozycji lokalizacyjnych Ministerstwa Gospodarki zamierza przeanalizować 28 propozycji lokalizacji elektrowni jądrowych w Polsce.

Netia po raz pierwszy osiągnęła zysk. Dzięki oszczędnościom


Największy alternatywny operator telekomunikacyjny miał osiągnąć dodatni wynik na początku 2010 r. Udało się wcześniej, m.in. dzięki wdrożeniu programu oszczędności

Czeski rząd chce zwiększyć kontrolę nad CEZ-em


Jak poinformował „Parkiet”, czeskie Ministerstwo Finansów chce podczas WZA CEZ-u w dniu 29 czerwca br. przeforsować zmiany w statucie, których celem jest zwiększenie wpływu rządu na funkcjonowanie spółki. Spowodowane jest to planowaną rozbudową elektrowni atomowej w Temelinie.

Pierwsze odwierty w poszukiwaniu gazu łupkowego na dniach


Za około trzy miesiące będą znane wyniki pierwszych odwiertów w poszukiwaniu gazu łupkowego na Pomorzu – donosi „Rzeczpospolita”.

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 2,5% r/r - analitycy


Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.

NIK pozytywnie ocenia wykonanie budżetu w 2009 r.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Faisal Shahzad, który w maju próbował odpalić ładunki wybuchowe na nowojorskim Times Square, w poniedziałek przyznał się do winy. Prokuratura postawiła mu 10 zarzutów, w tym próbę użycia broni masowego rażenia i międzynarodowy terroryzm. Mężczyzna zgodził się z aktem oskarżenia, dlatego też nie będzie procesu.

Złoty zyskał we wtorek dzięki dobrym wieściom z Dubaju i wysokiemu PMI


Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji oraz przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców odpowiednio do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji.

AgustaWestland kupi PZL Świdnik


Brytyjsko-włoski koncern AgustaWestland sprywatyzuje PZL Świdnik - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu

Policja radzi, jak poruszać się w Krakowie


W niedzielę, 18 kwietnia, odbędzie się w Krakowie ceremonia pogrzebowa Pary Prezydenckiej. Warto zapoznać się z informacjami i poradami, które pozwolą bezpiecznie uczestniczyć w tej uroczystości. W ...

Rynek pracy USA - niejednoznaczne dane


W USA pierwszy dzień czwartego kwartału rozpoczął się dla byków niekorzystnie. Bez „window dressing” trudno już było udawać, że wszystko jest w porządku.

40 tysięcy podań o pracę w kopalniach


- Tyle podań leży na biurkach, ale nikt tych ludzi do pracy nie przyjmie. To bardzo groźne dla branży - twierdzi Bogusław Ziętek - szef WZZ Sierpień 80. Inne związki uważają podobnie - pisze Gazeta Gliwice

PKN Orlen i Kuwait Energy Company mają licencję wydobywczą na szelfie łotewskim


Spółka SIA Balin Energy, wspólne przedsięwzięcie PKN Orlen oraz Kuwait Energy Company, otrzymała drugą koncesję poszukiwawczo-wydobywczą na działalność w łotewskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego - podał PKN w komunikacie prasowym.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.