Ceny paliw na stacjach powinny spadać przynajmniej do końca stycznia


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

– Inwestycje w nowoczesne projekty, realizowane również w sektorze ochrony zdrowia, pozwalają łatwiej radzić sobie z wyzwaniami światowego kryzysu - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas Trzeciego Forum na temat Innowacyjności i Dostępności Leków, które odbyło się 30 czerwca br. w Warszawie. Eksperci z Laboratorium PandaLabs przedstawili ranking najbardziej niebezpiecznych zagrożeń komputerowych, które pojawiły się w ciągu 20 lat. Rosja zamierza uruchomić reaktor w irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze w marcu 2010 roku, na irański Nowy Rok - podała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na źródła związane z projektem.Oszust stulecia Bernard Madoff sam nie mógł wyjść ze zdumienia, że federalna Komisja Kontroli Giełdy (SEC) nie sprawdziła, czy prowadzi on uczciwe interesy, obracając miliardami dolarów swoich klientów. Fuzja na rynku serwisów służących do budowania zawodowych kontaktów - francuskie Viadeo przejęło kanadyjski serwis Unyk. Przegrywa tylko z LinkedIn ...ale z Dodą jak najbardziej Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy NAVIGON pokazuje, że kobiety i mężczyźni różnią się zachowaniem w czasie prowadzenia samochodu. Podróż z naszą drugą ...

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak ocenia, że spółki węglowe dobrze poradziły sobie z kryzysem. Mimo trudności, Kompania Węglowa i Katowicki Holding Węglowy osiągnęły zyski, a Jastrzębska Spółka Węglowa, choć ma straty, w drugiej połowie roku odrabia je dzięki zwiększającej się sprzedaży węgla.

Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej "czwórki" mistrzostw Europy. Co dalej? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele. Rosja i Kazachstan uzgodniły podział wielkich złóż gazu położonych na granicy obu państw. Premier Rosji Władimir Putin zatwierdził projekt porozumienia z rządem Kazachstanu w tej sprawie.

… i nie daj szansy złodziejowi Pod takim hasłem ruszyła w Warszawie akcja znakowania rowerów. Przed warszawskim ratuszem, stołeczni policjanci otrzymali 42 „engravery” służące do znakowania rowerów, ... Już w styczniu 2011 r. rozpocznie się wydawanie dowodów osobistych z zaszytym podpisem elektronicznym. We wtorek rząd przyjął odpowiedni projekt ustawy. Tylko 12 dni ma Qatar Investment Authority, rządowa agencja inwestycyjna Kataru, na decyzję, czy przejąć od tajemniczej spółki Stichting Particulier Fonds Greenrights transakcję kupna majątku w stoczni w Gdyni i Szczecinie.System REACH – pakiet legislacyjny zakładający obowiązkową rejestrację substancji chemicznych, ocenę dokumentacji technicznej oraz ocenę substancji, udzielanie zezwoleń na wykorzystywanie substancji do produkcji i obrotu, a także powołujący Europejską Agencję Chemikaliów z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii. Komunikat BOTM 80/2009 Dotyczy terminarza ważności zezwoleń z kontyngentu 2009 r. w przewozach osób i rzeczy Na stronie Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego ukazała się informacja na temat ważności ... Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Przedsiębiorcy a cloud computing


Przedsiębiorstwa pragnące czerpać korzyści z przetwarzania poza siecią lokalną chcą mieć pewność, że nie narażą się na zagrożenia pochodzące z Internetu, które mogłyby spowodować szkody w ich sieci, nadmierne obciążenie zasobów informatycznych, kradzież zastrzeżonych danych lub naruszenie dobrego imienia firmy - podaje Trend Micro.

"Kommiersant": Rosja ogranicza import produktów mlecznych z Litwy


- Rosja wprowadza od najbliższego poniedziałku ograniczenia na import produktów mlecznych z Litwy - informuje w czwartek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło w litewskiej służbie weterynaryjnej

KW aktualizuje strategię w odpowiedzi na nadprodukcję węgla


Do końca marca Kompania Węglowa (KW) przygotuje założenia aktualizacji strategii działania firmy do 2015 r. Dokument ma być m.in. odpowiedzią na nadprodukcję węgla, szacowaną przez prezesa KW Mirosława Kugiela na ok. 10 mln ton.

Rostowski nie obawia się wpływu opóźnienia prywatyzacji Enei na budżet


Fiasko obecnego przetargu na 67,05% akcji spółki energetycznej Enea nie powinno stanowić problemu dla budżetu państwa w aspekcie planowanych przychodów prywatyzacyjnych, ponieważ ich osiągnięcie zakładane było na okres do końca 2010 roku, a w tym okresie plan zostanie zrealizowany, wynika z czwartkowej wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Nasza firma od wielu lat dostarcza na rynek bezpieczne worki na odpady medyczne. Nasze

worki na odpady medyczne

posiadają wszystkie niezbędne atesty, tak żeby odpady medyczne i odpady weterynaryjne mogły bezpiecznie być przechowywane oraz transportowane. Produkujemy nie tylko worki na odpady medyczne, ale również pojemniki na odpady medyczne oraz pojemniki na odpady niebezpieczne.

ZWZ Mondi Świecie zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

CEDC chce wprowadzić nowe produkty i rozpocząć dystrybucję w USA i Ukrainie w II poł. 2010 r.




Mamy najmniej rencistów od 20 lat


Czy Polacy nagle ozdrowieli? - Nic podobnego - mówią lekarze i ekonomiści. - To ZUS zaostrzył kryteria. Dziś na rentę nie wystarczy chory kręgosłup, dwa zawały czy nawet brak ręki i nogi.

Porozumienie o współpracy pomiędzy AGH i RWE


8 czerwca w Warszawie Rektor AGH prof. Antoni Tajduś, prezes Zarządu RWE dr Jürgen Grossmann i prezes Zarządu RWE Polska dr Filip Thon podpisali dokument „Sustainable Energy for Future of Europe” – porozumienie o współpracy Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie z RWE.

WTO: Chiny muszą otworzyć swój rynek dla produktów medialnych


W środę Światowa Organizacja Handlu (WTO) nakazała Chinom złagodzenie barier sprzedaży nakładanych na zagraniczne filmy, książki i gry komputerowe - informuje serwis BBC.

Od dzisiaj konkurs na zarząd PSE Operator


W dniu dzisiejszym w "Rzeczpospolitej" ukazało się ogłoszenie rady nadzorczej PSE Operator o ogłoszeniu konkursu na stanowiska prezesa i wszystkich człnków zarządu spółki. Według gazety rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się w kwietniu.

Początek końca gazowej dominacji Gazpromu


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Stany Zjednoczone wyprzedziły już Rosję w wydobyciu gazu, a przyszłość Gazpromu nie wygląda najlepiej.

W cztery lata przybyło ponad 30 tys. automatów o niskich wygranych


W ciągu czterech lat liczba automatów o niskich wygranych wzrosła ponad trzykrotnie - z 15,4 tys. do 47 tys. Wzrastają też wpływy fiskusa z podatków od gier. Z roku na rok spada natomiast liczba wykrytych automatów działających nielegalnie - wynika z informacji Służby Celnej.

Rayanair zapłaci 3 mln euro kary


Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego ukarał taniego przewoźnika za brak opieki nad swymi pasażerami, którzy utknęli na lotniskach we Włoszech po wybuchu islandzkiego wulkanu.

GUS: na koniec '09 ludność Polski liczyła ponad 38 mln 173 tys. osób


W końcu 2009 roku ludność Polski wzrosła o ponad 37 tys. rok do roku i wyniosła 38 mln 173 tys. osób - szacuje Główny Urząd Statystyczny.

„Solidarność” podejrzewa prezesa Enei o szpiegostwo gospodarcze


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, rada nadzorcza Enei złożyła w poznańskiej prokuratorze doniesienie na prezesa firmy Macieja Owczarka zarzucając mu działanie na szkodę firmy. Związki zawodowe podejrzewają natomiast prezesa o szpiegostwo gospodarcze.

Transporty wojskowe pojadą z PKP Cargo


PKP CARGO S.A. i Ministerstwo Obrony Narodowej podpisały nowe porozumienie w sprawie zasad realizacji i sposobu rozliczeń finansowych za usługi przewozowe świadczone przez PKP CARGO na ...

Dokumenty archiwalne


System REACH – pakiet legislacyjny zakładający obowiązkową rejestrację substancji chemicznych, ocenę dokumentacji technicznej oraz ocenę substancji, udzielanie zezwoleń na wykorzystywanie substancji do produkcji i obrotu, a także powołujący Europejską Agencję Chemikaliów z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii.

Informacja publiczna


...

Litwa walczy z Gazpromem o gazociąg do Polski


Rząd Litwy wdał się w konflikt z Gazpromem, aby ułożyć gazociąg do Polski, który przełamałby monopol rosyjskiego koncernu w państwach nadbałtyckich.

Ipsos: przeciętne kieszonkowe polskiego dziecka to 56 zł


Dzieci w wieku od 4 do 18 lat otrzymują średnio 56 zł kieszonkowego miesięcznie, a daje je swoim pociechom 2/3 rodziców - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos.

USA: sprzedaż domów rośnie


Inwestorzy amerykańscy bardzo przejęli się początkiem września. Wszędzie mówi się o złej sławie tego miesiąca i o tym, że akcje są już „trochę” przewartościowane.

Jak bezpiecznie wozić towary niebezpieczne


Strażacy o wypadkach - Wypadki drogowe z udziałem cysterny czy też innych pojazdów przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych zdarzają się nie tak często, ale zawsze stwarzają wyjątkowo ...

Kredytobiorcy nie chcą się zabezpieczać? Frankowe fundusze mało popularne


Milion franków, czyli niecałe 3 mln zł, zebrał w ciągu pół roku Deutsche Bank do funduszy inwestycyjnych denominowanych we frankach szwajcarskich, które mogą chronić frankowych kredytobiorców hipotecznych przed niekorzystnymi różnicami kursowymi

Sesja na GPW może zacząć się od spadków we wtorek, potem możliwe wzrosty


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Do piątku odroczone rozmowy w sprawie produkcji nowej pandy


Do piątku zostały odroczone rozpoczęte w Turynie rozmowy dyrekcji Fiata z włoskimi związkami zawodowymi na temat produkcji nowej pandy, która ma zostać przeniesiona z Polski do fabryki pod Neapolem. Związki poprosiły o dwa dni, by przemyśleć ofertę firmy.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.