KE utworzyła dyrekcje Generalną ds. Energii


Komisja Europejska podjęła w środę 17 lutego decyzję o utworzeniu dwóch nowych dyrekcji generalnych: Dyrekcji Generalnej ds. Energii (ENER) i Dyrekcji Generalnej ds. Działań Klimatycznych (CLIM).

Złoty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści. Od lipca przyszłego roku każdy z 2 mln obywateli ma mieć zapewniony dostęp do łącza o przepustowości 1 Mb/s. Z notatnika aspiranta Wczoraj przed godziną 20.00 na drodze krajowej nr 3. Goleniowska „drogówka” w miejscowości Miękowo prowadziła kontrolę prędkości pojazdów. Kiedy okazało się , że kierujący ...Wczoraj pokazano pierwszy wyprodukowany w PZL Mielec śmigłowiec Black-Hawk S-70i. Firma Microsoft Corporation udostępniła wersję RC (Release Candidate) trybu Windows XP pod system operacyjny Windows 7. Zaktualizowany tryb Windows XP współpracuje z wersjami RC i RTM systemów Windows 7 Professional, Ultimate i Enterprise. Według „Rzeczpospolitej” Polska i Rosja nie doszły wczoraj do porozumienia w sprawach gazowych ze względu o na spór o zaległe zobowiązania Gazpromu wobec EuRoPol Gazu za tranzyt gazociągiem jamalskim.

27 maja 2010 r. odbył się w Gdańsku XI Kongres Spedytorów zorganizowany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki. Podczas obrad uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie: czy ...

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown ogłosi w poniedziałek szczegóły nowego, rządowego planu prywatyzacji majątku państwa i lokalnych samorządów na łączną sumę 16 mld funtów w okresie najbliższych dwóch lat. Cegły poleciały w okna Demokratów, w domu brata kongresmana odcięto dopływ gazu, a deputowani, którzy głosowali za reformą opieki zdrowotnej otrzymali telefony z groźbami. To reakcja prawicowych ekstremistów na przegłosowaną w Kongresie ustawę.

Podatnicy osiągający przychody z wynajmu np. mieszkania będą mieli więcej czasu na wybór zryczałtowanej formy opodatkowania tych przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W czwartek pozytywnie zaopiniowała go sejmowa podkomisja do spraw monitorowania systemu podatkowego. Twierdzenie, że hałdy niesprzedanego węgla aktualnie duszące producentów to skutek zbyt wysokich cen, ma niewiele wspólnego z prawdą. Bo jak Paweł Smoleń wytłumaczy nimi ogromne zapasy w elektrowniach i elektrociepłowniach\? Nasze problemy ze sprzedażą węgla wynikają przede wszystkim z nierealizowania umów przez energetykę - twierdzi Zbigniew Paprotny*
Dziś do południa inwestorzy mają czas na składnie wstępnych ofert na zakup akcji Enei, przypomina „Puls Biznesu”. Według dziennika MSP wydało 11 memorandów potencjalnym nabywcom akcji poznańskiej grupy. 17 lutego 2010 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu postępowania antydumpingowego przeciwko przywozowi do UE melaminy pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej. 5-6 listopada 2009 r. w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja - 1 st SASMA Safety & Security Conference, której tematem zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa biznesu, ...

Komórkowa promocja CenterNetu na Wszystkich Świętych


Pielgrzymka do Rzymu to główna nagroda w rozpoczętej w weekend najnowszej promocji sieci wRodzinie

Będą zmiany w prawie odnośnie MEW


Małe elektrownie wodne mogą być lokalizowane jedynie na dotychczas istniejących piętrzeniach - to konkluzja spotkania zorganizowanego przez ministra Macieja Nowickiego w nawiązaniu do dużego zainteresowania inwestorów budową tych obiektów na Dunajcu.

NWZ Banku Millennium zatwierdziło emisję do 425 mln akcji z prawem poboru


Około 5 tysięcy bankierów z londyńskiego City może liczyć na noworoczne premie w wysokości ponad 1 mln funtów. Daje to zawrotną sumę 5 mld funtów - donosi w czwartek Press Association, powołując się na lorda Mynersa, ministra stanu ds. City w brytyjskim rządzie.

Więcej bioetanolu w benzynie


Możliwość stosowania do 10 proc. zawartości bioetanolu w benzynach silnikowych oraz do 7 proc. estrów metylowych w olejach napędowych to propozycje zmian przygotowane przez resort gospodarki. ...

Davos: Kryzys przesunął równowagę sił w gospodarce na wschód


Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

Polimex wybuduje zbiorniki w Holandii za 52 mln euro


Grupa budowlana Polimex - Mostostal SA podpisała umowę na budowę zbiorników do magazynowania olejów mineralnych, roślinnych i paliw płynnych w holenderskim mieście Rotterdam - poinformował Polimex. Za prace, które mają potrwać do czwartego kwartału 2011 r., firma otrzyma 52 mln euro netto (201,4 mln zł)

GP: ZUS wyłapie symulantów


W tym roku ZUS chce skontrolować aż 400 tys. osób na zwolnieniach chorobowych - pisze Gazeta Prawna.

Grecja straszy Portugalię: będziecie kolejną ofiarą


Greckie problemy z długiem mogą się rozszerzyć na całą strefę euro. Następną ofiarą może być Portugalia - uważa grecki wicepremier Theodoros Pangalos

Szwajcaria odrzuca umowę ws. przekazania danych bankowych do USA


Szwajcarski parlament odrzucił we wtorek umowę, która przewidywała przekazanie Stanom Zjednoczonym listy klientów banku UBS, którzy unikali płacenia podatków w USA.

Londyńska giełda nie jest zainteresowana kupnem GPW


Financial Times poinformował w piątek, że London Stock Exchange (LSE) nie zamierza kupować większościowego pakietu Giełdy Papierów Wartościowych.

Akcelerator Zielonych Technologii szansą dla polskich innowatorów


Promocję polskich technologii związanych z ochroną środowiska za granicą i wsparcie w pozyskiwaniu zagranicznych partnerów ułatwić ma Akcelerator Zielonych Technologii (AZT) - nowy projekt ministerstwa środowiska. W ramach projektu powstanie katalog najlepszych polskich producentów eko-technologii.

Oferta Budimeksu najkorzystniejsza na węzeł Stryków


Oferta Budimeksu na budowę węzła Stryków w ciągu odcinka autostrady A1 o wartości 252,1 mln zł została uznana za najkorzystniejszą przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Tusk: jest szansa na rychłe podpisanie kontraktu gazowego z Rosją


Premier Donald Tusk ocenił po wtorkowym spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem, że jest szansa na rychłe zakończenie negocjacji i podpisanie kontraktu na dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu do Polski. Problemy są, ale mają one charakter "bardziej techniczny" - powiedział Putin. Do problemów zaliczył kwestię udziałów między Polską a Rosją w spółce EuroPolGaz, eksploatującej polski odcinek gazociągu Jamał.

Cenne oko ministra


Do polskich sklepów wejdą urzędnicy trzech ministerstw i UOKiK. Zbadają, czy cena mięsa lub mleka nie jest za wysoka. Jeżeli tak, napiętnują to w prasie i telewizji. Z pomysłu ministra Marka Sawickiego (PSL) drwi koalicyjna PO

NBP wyda banknot kolekcjonerski z Chopinem


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \\\\\\\\\\\\\\\"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\\\\\\\\\\\\\\\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Atom. Jak rząd będzie nas nauczać


W wakacje po Wybrzeżu zacznie jeździć autobus ze studentami tłumaczącymi ludziom, czym jest reaktor atomowy. O elektrowni usłyszymy też w serialach. Zaczną uczyć się o niej przedszkolaki. Rząd postanowił w końcu wytłumaczyć nam, co to jest atom i dlaczego nie należy się go bać

GM odwołuje do naprawy 1,3 mln aut, które mogą się zapalić


Wielka wpadka General Motors: koncern wezwie do naprawy 1,3 mln aut, które mogą się zapalić z powodu defektu spryskiwacza przedniej szyb.

Operacja deprecjacja, czyli NBP uderza w złotego


Złoty zbyt szybko się umacnia - uznał bank centralny i po raz pierwszy od 12 lat zainterweniował na rynku. Euro z miejsca podrożało

Polska nadrabia spóźnienie w implementacji dyrektywy usługowej


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Lotos kupi od Mercurii ropę za 27 mld zł


Przez najbliższe pięć lat Lotos kupi 18 mln ton rosyjskiej ropy od szwajcarskiej firmy Mercuria Energy Trading.

PKN Orlen i Volvo razem w promocji biopaliwa nowej generacji


PKN Orlen i Volvo Auto Polska podpisały list intencyjny, dotyczący współpracy w zakresie promowania i wprowadzania na polski rynek biopaliwa nowej generacji, produkowanego na bazie bioetanolu.

Powiększenie pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej


Poszerzenie obszaru strefy o prawie 60 hektarów oraz możliwość utworzenia co najmniej 1625 nowych miejsc pracy to najważniejsze korzyści wynikające ze zmiany rozporządzenia w sprawie pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Rada Ministrów przyjęła dokument przygotowany przez MG 4 sierpnia br.

Gazprom popędził Włochów ws. prac nad gazociągiem South Stream.


Po rosyjskiej krytyce włoski koncern ENI zapowiedział przyspieszenie prac nad gazociągiem South Stream.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przestrzega przed drogimi sms-ami


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - Siedmioro Polaków pozytywnie przeszło eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów.

DYREKTYWA 2009/105/WE PROSTE ZBIORNIKI CIŚNIENIOWE


Tematyka szkolenia: 1. Podstawy prawne tworzenia ZFŚS (Regulamin ZFŚS) 2. Zabezpieczenia dot. ochrony danych osobowych, zwykłych i sensytywnych, 3. Obowiązek tworzenia ZFŚS (dla ...
Lokalizacja: Rzeszów - Rodzaj: kurs / szkolenie

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.