Pawlak chce, by fiskus wypełniał za nas PIT-y


PIT-y osób zatrudnionych u jednego pracodawcy powinny rozliczać urzędy skarbowe - uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny. Tym samym przebił ofertę mBanku i MultiBanku. Te instytucje oferują tylko o 10 proc. więcej kredytu, niż wynosi wartość zabezpieczenia. Fiasko obecnego przetargu na 67,05% akcji spółki energetycznej Enea nie powinno stanowić problemu dla budżetu państwa w aspekcie planowanych przychodów prywatyzacyjnych, ponieważ ich osiągnięcie zakładane było na okres do końca 2010 roku, a w tym okresie plan zostanie zrealizowany, wynika z czwartkowej wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego.- Konkurs Dobre Praktyki PPP jest inicjatywą, która promuje i bezpośrednio wspiera konkretne przedsięwzięcia publiczno-prywatne. Dzięki takim i innym inicjatywom coraz więcej firm decyduje się na współpracę z administracją publiczną w tej formule – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas finału Konkursu Dobre Praktyki PPP. Uroczystość odbyła się 25 czerwca br. w Warszawie. Pierwszy ekologiczny park biznesowy Firma SwedeCenter, deweloper należący do grupy Inter IKEA, wybuduje pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy – Business Garden. Park oprócz głównej funkcji ... - Granica wschodnia, będąca jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, jest granicą bardzo specyficzną. Zwiększający się ruch graniczny pomiędzy Polską a Ukrainą, a także idący za tym ...

- Grecja i pozostali maruderzy strefy euro mogą być wkrótce zmuszeni do jej opuszczenia. To może być jedyny sposób, aby doprowadzić do ożywienia gospodarczego w tych krajach - powiedział prof. Nouriel Roubini w rozmowie z agencją Bloomberg

Na 25 maja planuje debiut na giełdzie spółka Kulczyk Oil Ventures, która chce zyskać od inwestorów 756 mln zł na poszukiwanie złóż ropy i gazu w Brunei, Syrii i na Ukrainie. Wydawca Dziennika Gazety Prawnej wygrał pierwszy proces z firmą, która niezgodnie z prawem wykorzystywała artykuły z Gazety Prawnej w internecie. Ma dostać 104 tys. zł odszkodowania.

Obłożenie szkół językowych VAT-em zaszkodzi polskiej gospodarce - uważają przedsiębiorcy Tylko w sierpniu bieżącego roku Prezes UOKiK wydała dziewięć decyzji stwierdzających stosowanie praktyk ograniczających konkurencję przez gminy i spółki komunalne. Jedna z nich dotyczy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z Łodzi. Na przedsiębiorcę nałożono karę w wysokości ponad 290 tys. zł. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Pod dnem Wisły w okolicach Włocławka przeciągnięty został nowy rurociąg. Należąca do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Przyjaźń\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" rura zastąpi rurociąg paliwowy, który uległ awarii przed dwoma laty i zanieczyścił nurt Wisły.Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, EDF zostanie wkrótce akcjonariuszem planowanego przez Gazprom gazociągu South Stream. Kino azjatyckie po raz kolejny jest bardzo mocno reprezentowane w Cannes. 5 na 19 filmów w oficjalnej selekcji konkursowej pochodzi z Azji, począwszy od \\\\\\\"Chongqing Blues\\\\\\\" Chińczyka Wanga Xiaoshuai\\\\\\\'a pokazanego w czwartek, 13 maja, i \\\\\\\"The Housemaid\\\\\\\" Koreańczyka Im Sanga-soo, który dołączył do walki o Złotą Palmę. - Pasażerowie zbankrutowanych linii lotniczych Sky Europe, którzy wykupili bilet na połączenia pokrywające się z tymi, na których lata PLL LOT, mogą - za okazaniem biletu - uzyskać zniżki na tych trasach - podał w piątek polski przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

"Puls Biznesu": Outlety Piaseczno i Sosnowiec w europejskiej czołówce


Polskie outlety Fashion House znalazły się w pierwszej dziesiątce międzynarodowego rankingu najlepszych obiektów handlowych - pisze "Puls Biznesu".

Belgia wychodzi z recesji, PKB w górę o 0,5 proc.


Powstają stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych


W kilku miastach Polski powstanie eksperymentalna sieć 330 punktów ładowania akumulatorów do pojazdów o napędzie elektrycznym. Do realizacji przedsięwzięcia przymierzają się dwie firmy – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Prywatyzacja w Polsce w 2009 roku


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Po spokojnej sesji złoty był stabilny we wtorek


Gospodarstwa domowe muszą jeszcze poczekać na konkurencję na rynku energii


„Dziennik Gazeta Prawna” podsumowuje ostatnie zmiany cen energii dla gospodarstw domowych. Zatwierdzone przez URE taryfy dla tej grupy odbiorców są niemal identyczne u wszystkich sprzedawców.

Informacja nt. możliwości składania sprzeciwów do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub lub kontyngentów taryfowych w ramach prac KE nad rundą 1 lipca 2010r.


Komisja Europejska przedstawiła listę wniosków o ustanowienie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, które po uprzedniej akceptacji krajów członkowskich UE i dalszym procesie decyzyjnym UE planowane są do wprowadzenia w życie z dniem 1 lipca 2010 r.

Specjaliści: rynki finansowe w stanie zawieszenia


Rynki finansowe pozostają w stanie zawieszenia; mimo lepszej sytuacji na rynku walutowym i poprawy w drugiej części dnia na rynku długu, perspektywy dalszego rozwoju sytuacji są niepewne. Inwestorzy reagują emocjonalnie i są wyczuleni na wszelkie negatywne informacje płynące z rynków zewnętrznych - uważają specjaliści.

Inkubator innowacyjności pomoże naukowcom zarabiać na wynalazkach


Strach przed pedofilią sprawił, że nawet najgrzeczniejsze amerykańskie dzieci nie otrzymają w tym roku odpowiedzi na adresowane do św. Mikołaja listy - powiadomiła agencja AFP.

Spółka z grupy Echo ma kupić działkę z hotelem od Accor za min. 31 mln euro


# dochodzą informacje o zwiększeniu liczby członków rady nadzorczej #

MFW: Obniżcie deficyt, ale nie tak szybko


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Wniosek o upadłość Grono.net oddalony


Warszawski sąd rejonowy odrzucił w poniedziałek wniosek Aleksandra Kierskiego o upadłość serwisu społecznościowego Grono.net

Dobra passa OFE trwa


Fundusze emerytalne z każdym miesiącem odrabiają straty poniesione przez kryzys finansowy. Od początku roku zarobiły dla swoich klientów już ponad 11 proc.

Bratkowski: zrezygnuję z RPP jeśli rząd zgodzi się na niższy zysk z NBP


Członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski grozi swoją rezygnacją, jeśli rząd zaakceptuje mniejszą wpłatę do budżetu z zysku NBP

Chiny zostały największym rynkiem samochodowym świata


Po raz pierwszy w historii Chińczycy kupili najwięcej aut na świecie i pokonali Amerykanów, którzy ponad 100 lat byli liderem motoryzacji.

Miniaturowe mieszkania po 9,4 tys. zł za mkw


Analitycy rynku mieszkaniowego z firmy Home Broker postawili sobie zadanie znalezienia najmniejszych mieszkań, jakie są wystawione na sprzedaż. zwycięzcami okazały się 16-metrowe kawalerki w Nowej Hucie, Krakowie, i Warszawie. Cena: 254 tys. zł (15,9 tys. zł za mkw).

Pijany szofer wiózł dzieci do szkoły


Z notatnika aspiranta Rano policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali pijanego kierowcę autobusu, który wiózł 40 gimnazjalistów na rozpoczęcie roku szkolnego. 42 letni Jan K. miał prawie 2 ...

Łotwa wychodzi z recesji. Gospodarka na plusie po raz pierwszy od dwóch lat


Gospodarka Łotwy, która w wyniku globalnego kryzysu ucierpiała najmocniej, zanotowała w I kwartale pierwszy od dwóch lat wzrost. Według wstępnych danych PKB w tym okresie wzrósł o 0,3 proc. w porównaniu z danymi z IV kwartału ubiegłego roku

British Airways grozi paraliż: będzie strajk na święta?


Związkowcy z British Airways zdecydowali w poniedziałek, że personel pokładowy brytyjskiego przewoźnika będzie strajkował w okresie od 22 grudnia do 2 stycznia. To może być gwóźdź do trumny British Airways, które borykają się z ogromnym zadłużeniem. To także zła wiadomość dla blisko miliona pasażerów, którzy zabukowali już bilety na loty brytyjskiego przewoźnika w tym okresie.

Amerykanie zbudują w Gdańsku fabrykę przetwórstwa celulozy


Amerykańska firma Weyerhaeuser zbuduje w Gdańsku fabrykę przetwórstwa celulozy - poinformowała w piątek Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Czescy operatorzy szukają porozumienia z inwestorami w OZE


Czeski operator systemu przesyłowego - ČEPS oraz Czeskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego szukają możliwości porozumienia w związku z ostatnimi decyzjami operatora w sprawie wstrzymania wydawania pozwoleń na przyłączanie do sieci źródeł tego typu.

Obama chce ropy z nienaruszonych amerykańskich złóż


Wschodnie Wybrzeże USA, północ Alaski i nowe rejony Zatoki Meksykańskiej - na tych ogromnych obszarach administracja Baracka Obamy chce zacząć wydobywać ropę naftową - pisze środowy New York Times

Ministerstwo Skarbu zachwala posłom umowę gazową


- Umowa gazowa z Rosją jest dla nas korzystna - zapewniał posłów wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski, ale wielu konkretów nie ujawnił.

"P": Kulczyk zbuduje na Pomorzu elektrownia za 3 mld euro


Deficyt energii elektrycznej na północy kraju zachęca kolejnych inwestorów do budowy nowych bloków. Jednym z nich jest Kulczyk Holding - pisze "Parkiet".

Bank BPH zakończy 2009 rok zyskiem dzięki połączeniu z GE Money


Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia po raz pierwszy od 1983 r. sięgnęła tam 10,2 proc. W zeszłym miesiącu wynosiła 9,8 proc. Od początku 2008 r. w USA przybyło już 8,2 mln bezrobotnych. Złe informacje na inwestorów giełdowych podziałały jak zimny prysznic, WIG20 momentalnie spadł o ok. 2 proc.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.