Dobra passa OFE trwa


Fundusze emerytalne z każdym miesiącem odrabiają straty poniesione przez kryzys finansowy. Od początku roku zarobiły dla swoich klientów już ponad 11 proc.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy polskie firmy znacznie częściej padały ofiarą przestępstw gospodarczych - wynika z raportu PricewaterhouseCoopers "Badanie przestępczości gospodarczej, Polska 2009", do którego dotarły "Rzeczpospolita" i Radio PiN. 27 lipca 2009 r. Kanada wszczęła przegląd wygaśnięcia środków antysubsydyjnych przeciwko przywozowi z UE cukru rafinowanego (refined sugar).Zwołane na 16 lutego Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Chemicznych Police zajmie się między innymi sprawą ustanowienia hipoteki łącznej umownej do kwoty 80 mln zł na rzecz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - informuj „Puls Biznesu”. „Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że wraz z nadejściem Nowego Roku Litwa definitywnie wstrzyma pracę swojej jedynej elektrowni atomowej w Ignalinie i przynajmniej na kilka lat w dziedzinie energetyki kraj członkowski Unii Europejskiej całkowicie uzależni się od Rosji. Ponad 3,6 tysięcy odbiorców w północnej części woj. śląskiego zostało w piątek pozbawionych dostaw energii elektrycznej w wyniku opadów śniegu. Problemy są w kilkunastu miejscowościach powiatów zawierciańskiego, częstochowskiego i myszkowskiego.

PGNiG dostanie rabat od Gazpromu, mimo że przez dwa lata nie odbierze maksymalnej ilości gazu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Północna Karolina to jeden z cieplejszych stanów USA. Jego mieszkańcy zazwyczaj nie marzną, ale od kilku tygodni aura nie rozpieszcza także ich. Miasta pokrył śnieg, zamarzają chodniki, rury, a nawet... fontanny. Z zamieciami i zawiejami śnieżnymi walczy zresztą prawie całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Wczoraj zarząd PGNiG analizował wniosek Zakładów Chemicznych Police o wydłużenie do końca roku terminu płatności za gaz. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej" decyzja w tej sprawie ma być ogłoszona w dniu dzisiejszym.

"Puls Biznesu" pisze, że jest szansa na odbudowę kulejącej wymiany handlowej między Polską a Ukrainą. W Korczowej Dolinie ma powstać przygraniczne centrum handlowo-dystrybucyjne za prawie 140 milionów złotych. „The government's strategy for the defense sector provides for consolidation within the Bumar Group, and launching privatisation processes to make our defense industry competitive in the struggle for international contracts”, said the deputy minister of economy, Paweł Poncyljusz, during a press conference dedicated to the new strategy for the defense sector and the offset investments, organised on 4th September, the second day of the 15th International Defence Industry Exhibition in Kielce. Przychody Google'a, największej na świecie wyszukiwarki internetowej, wzrosły w czwartym kwartale o 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Przychód osiągnął tym samym poziom 6,79 mld dol.Białoruś ostrzegła w poniedziałek, że dalsze ograniczenie dostaw rosyjskiego gazu na jej terytorium "może doprowadzić do technicznego zmniejszenia tranzytu gazu do Europy". Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o ulgowych cenach prądu dla najuboższych. Nowe prawo ma umożliwić uwolnienie cen prądu dla gospodarstw domowych, co spowoduje nieuchronne podwyżki. Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że rząd powinien przyjąć projekt ustawy o grach liczbowych i hazardowych za tydzień, a najpóźniej za dwa tygodnie.

Mazda kupuje hybrydową technologię od Toyoty


Za trzy lata Mazda zacznie sprzedawać samochody o napędzie hybrydowym produkowane na licencji Toyoty.

Rybiński, Bratkowski, Gronicki, Gomułka, Orłowski - do RPP!


Przed nami wybór nowego składu Rady Polityki Pieniężnej. By ceny były stabilne, inflacja pod kontrolą, a nasze pieniądze nie traciły na wartości, niezbędne jest, by zasiedli w niej prawdziwi specjaliści. Propozycje polityków nie dają tej gwarancji

Koniec z kupowaniem biletów autobusowych dzięki kartom zbliżeniowym?


Karty bankowe, którymi można płacić nie tylko w sklepie, ale też w autobusie, tramwaju, na parkingu czy w pociągu, a do tego działające w technologii zbliżeniowej, to najnowsze pomysły na popularyzację plastikowego pieniądza, które wydawcy kart pokazali na targach Cartes w Paryżu.

Tani chleb powszedni, piekarze zacierają ręce


Żniwa są udane, mąka będzie za grosze, więc czeka nas tani chleb. Ceny spadną nawet o 25 proc. - mówią piekarze i rolnicy, którzy zjechali do Bogdańca na Lubuskie Święto Chleba.

W tym roku dużym zainteresowaniem cieszą się również jednodniowe wycieczki szkolne. W ofercie posiadamy również takie wycieczki szkolne Warszawa. Trudno jest zwiedzić w jeden dzień całą Warszawę, dlatego mamy bardzo rozbudowaną ofertę jeśli chodzi o

jednodniowe wycieczki szkolne

do Warszawy. Tak, żeby to klient zdecydował, które atrakcje chce odwiedzić. Zawsze liczymy, że w przyszłym roku szkoła powróci z zapytaniem i inne jednodniowe wycieczki szkolne.

Indonesian exhibition in Poland


“Central and Eastern Europe is inhabited by more than 156 million people who generate about 1.1 billion dollars of the annual GDP. I am glad that Indonesia chose Poland as the place to present its offer in this region of Europe – said Deputy Prime Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak during opening of the 1st Indonesian Fairs in Central and Eastern Europe. The ceremony took place on 7 May in Warsaw.

Rzecznik Play ostrzega przed osobami żerującymi na tragedii


Odgłosy, a właściwie postękiwania samców danieli w czasie godów, są dla ich rywali i potencjalnych partnerek uczciwą informacją na temat wieku i możliwości zwierzęcia na polu walki - informuje pismo \\\\\\\\\\\\\\\"BMC Biology\\\\\\\\\\\\\\\".

Efekt Dubaju pogrąży światową gospodarkę? Trwa wyprzedaż akcji na giełdach


Wystarczyły złe informacje płynące z Bliskiego Wschodu, by inwestorzy na całym świecie nieźle się zdenerwowali. Od wczoraj panicznie wycofują pieniądze z akcji i wykupują najbezpieczniejsze obligacje we frankach i dolarach. To strach przed powrotem drugiej fali kryzysu na rynkach finansowych.

Bank Millennium zarobił w I kwartale 68 mln zł netto


To o 8 mln zł więcej, niż spodziewali się analitycy. W tym samym czasie ubiegłego roku bank zarobił 12 mln zł

USA zaostrzają kontrolę pasażerów


Nieudana próba zamachu na pokładzie samolotu Delta Air lines, lecącego do Detroit spowodowała kolejne obostrzenie kontroli pasażerów samolotów lecących do USA. Tym razem, dodatkowe środki ...

Banki dostaną 39 proc. Odlewni Polskich za dług


Dwie półprzewodzące polimerowe rurki, włożone jedna w drugą i oddzielone półprzepuszczalną membraną, gdy stymulowane elektrochemicznie kurczą się niczym pracujący mięsień. Tego typu materiał może być przydatny przy konstrukcji robotów, gdzie zamiast siłowników pneumatycznych za ruch i siłę odpowiadałyby sztuczne polimerowe mięśnie - donosi \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chemical Communications\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Tusk o zmianach w systemie emerytalnym


Premier Donald Tusk zapewnił w piątek, że nie będzie żadnych zmian w systemie emerytalnym, które w przyszłości choćby w najmniejszym stopniu mogłyby zagrozić wysokości oraz regularności wypłacania świadczeń.

Liny z włókien syntetycznych (synthetic fibre ropes) - Indie - wszczęcie przeglądu wygaśnięcia ceł antydumpingowych


7 października 2009 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu przeglądu wygaśnięcia środków antydumpingowych względem przywozu do UE lin z włókien syntetycznych pochodzących z Indii.

"Gzaeta Wyborcza": Mniej Polaków na emeryturze!


W ub.r. na emeryturę odeszło ponad 100 tys. osób mniej niż rok wcześniej. To efekt obcięcia przywilejów emerytalnych. Budżet tylko w tym roku oszczędzi 2 mld zł - pisze "Gazeta Wyborcza".

Plantacja marihuany pod Warszawą


Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w jednej z podwarszawskich miejscowości ujawnili plantację konopi. Zatrzymano 10 osób – wszyscy są obywatelami Wietnamu. Uprawa znajdowała się w jednopiętrowym ...

Szybciej z Olsztyna do Braniewa


Szynobusem z Olsztyna do Braniewa pojedziemy niedługo szybciej. Zaczęto odchwaszczanie linii. Powód? Obawa przed utratą unijnych dotacji. Szynobus może jechać z prędkością sięgającą 120 km/godz. Po naszych ...

Złoty umocnił się w poniedziałek podążając za słabnącym dolarem


Nadzwyczajne walne zgromadzenie Nafty Polskiej, która odpowiadała m.in. za prywatyzację pierwszej grupy chemicznej, podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki i przeprowadzeniu jej likwidacji - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór.

PB: Menedżerowie z MBA zarabiają najwięcej


Średnia wynagrodzeń kierowników najniższego szczebla w Polsce wyniosła w ubiegłym roku 4262 zł - wynika z publikowanych przez "Puls Biznesu" badań firmy Sedlak&Sedlak, przeprowadzonych wśród ponad 17 tys. menedżerów.

KGHM Ecoren dopuszczony do dalszej prywatyzacji Centrozłomu Wrocław


Po ocenie ofert wiążących, do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Centrozłom Wrocław zostały dopuszczone: KGHM Ecoren, spółka zależna KGHM Polska Miedź, oraz CMC Zawiercie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa.

MFW: Obniżcie deficyt, ale nie tak szybko


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Rz: Firmy bezpardonowo oszukują budżet


Wszystko wygląda na to, że w tym roku skala wyłudzeń VAT będzie większa niż przed rokiem, kiedy to firmy chciały bezprawnie wyciągnąć z kasy państwa 4,5 mld zł na podstawie 81 tys. fikcyjnych faktur - pisze Rzeczpospolita.

1/3 małych sklepów splajtowała przez hipermarkety


W ciągu pięciu lat padła jedna trzecia małych rodzinnych sklepów. - Potrzebna jest ustawa, która pozwoli samorządom decydować, jak duże sklepy będą otwierane w gminach - apeluje Stanisław Szwed, poseł PiS

BGK wypłacił 185 mln zł wnioskodawcom programów unijnych


Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił w styczniu wnioskodawcom programów unijnych około 185 mln zł - poinformował w poniedziałek rzecznik banku Piotr Stalęga. Od początku roku BGK zrealizował ok. 1,3 tys. zleceń wypłaty.

Przegląd wiadomości ze spółek, środa, godz.20


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Renault i Daimler rozmawiają o współpracy. Nissan chce się dołączyć


Renault i Daimler chcą wspólnie utworzyć alians. Obydwa koncerny zamierzają wymienić się maksymalnie 10-proc. pakietem własnych akcji i rozpocząć wspólną produkcję małych samochodów osobowych. Do rozmów chce się też włączyć Nissan. Gdyby rozmowy się powiodły, to Daimler-Renault-Nissan zostałby trzecim producentem aut na świecie po Volkswagen-Suzuki i Toyota Motor Co.

Ceny konsumpcyjne w USA w XII mdm w górę


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.