Microsoft traci jeden ze swoich większych talentów


James Allard, jeden z wizjonerów Microsoftu, ojciec Xboksa, Zune’a i Couriera, najprawdopodobniej opuści Microsoft. Powodem jest skasowanie ostatniego projektu przez zarząd.

W czwartek odbyła się oficjalna premiera systemu Windows 7 w Polsce. Zamówione w pre-orderach kopie już docierają do klientów. Windows 7 jest największą premierą Microsoftu od lat. Nowa odsłona kultowej Civilization, która będzie dostępna wyłącznie poprzez Facebooka, zadebiutuje dopiero pod koniec roku. Beta-testy ruszą w czerwcu. Dyski SSD mają wiele zalet, ale są za drogie? Pokażemy, jak samodzielnie skonstruować dysk flashowy.Nie możecie doczekać się Nokii N8? Mamy dobre wieści - premiera już niedługo! Według "dobrze poinformowanych źródeł" serwisu Mobilelivingroom.de, najnowszy smartfon z Finlandii pojawi się w sprzedaży 24 sierpnia. "Słynąca" ostatnio z samobójstw wśród pracowników, firma Foxconn prawdopodobnie może doprowadzić do wielu kolejnych. Chińskie media donoszą o tym, że Foxconn chce wycofać się z Chin kontynentalnych i przenieść swoje fabryki do innych krajów. Taki ruch oznaczałby, że pracę straciłoby około 800 tysięcy ludzi. To, że od czasu do czasu Google zastępuje swoje logo na stronie wyszukiwania innym, nawiązującym do bieżących wydarzeń to nic nowego. Tym razem jednak trzeba przyznać, że przeszli samych siebie: zamiast logo jest... gra PAC-MAN!

Coraz więcej producentów sięga po rozwiązania firmy AMD, w tym także Asus, który dodaje do swojej oferty 12-calowy netbook Eee PC z procesorem AMD Geode, taktowanym zegarem 1,4 GHz.

Google testuje nową usługę o nazwie Cloudboard. Ma ona spełniać w sieciowych usługach Google dokładnie tą samą rolę, co Schowek w systemie Windows. Od jutra na terenie Afganistanu będzie obowiązywać cenzura Internetu. Z afgańskiej Sieci znikną materiały obrażające islamską kulturę.

Dziś 12 kwietnia, czyli premiera pakietów Adobe CS5. Do oficjalnej prezentacji wciąż wiele czasu, ale już teraz znamy kilka ciekawostek na temat nowości w aplikacjach. Gogle Google, funkcja wizualnego wyszukiwania, nie będzie wykorzystywana przez użytkowników, do rozpoznawania osób. Wbrew pozorom jest to szkolenie nie tylko z prawa, ale i z praktycznego zarządzania. Opiera się na modelu konfliktu interesów ...
Lokalizacja: Gdynia - Rodzaj: kurs / szkolenieSą ludzie, którzy uważnie oglądają reklamy. W filmie reklamowym nowego tabletu iPad firmy Apple można było zauważyć, że na urządzeniu przeglądana jest strona internetowa gazety New York Times. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby nie to, że na otwartej stronie było wyraźnie widać materiały Adobe Flash. W tym też nie byłoby niczego dziwnego gdyby nie to, że według firmy Apple, iPad nie jest zgodny z popularną "flaszką". Kurs trwa trzy semestry Czas realizacji zajęć w ramach podstawowych umiejętności wynosi 350 godzin Liczba uczestników w grupach ćwiczeniowych nie może przekraczać ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie W najbliższy wtorek tradycyjnie już pojawią się łatki usuwające wykryte błędy w oprogramowaniu Microsoftu. Co ciekawe, znalazł się tam patch dotyczący Windowsa 7.

Adesso MKB-135B - nowa klawiatura dla graczy


Amerykańska firma Adesso uruchomiła sprzedaż nowego modelu klawiatury przeznaczonej głównie dla graczy. Urządzenie o nazwie MKB-135B, według producenta, wyróżnia się zastosowaniem klawiszy z mechanicznymi przełącznikami.

Kadry i płace (Kraków)


Prawo pracy, kadry, wynagrodzenia i inne nalezności pracownicze, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, obsługa programów komputerowych ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie

Czas pracy w praktyce (Warszawa)


1) Okresy uznawane za świadczenie pracy. 2) Okresy niewliczane do czasu pracy. 3) Podróż służbowa. 4) ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Znaleziono nową niezałataną lukę w IE


Zespół sprawujący nadzór nad kodem Internet Explorera nie ma lekkiego życia. Zaledwie jeden dzień po publikacji przez Microsoft najnowszego zestawu hotfix łatającego w przeglądarce Internet Explorer lukę umożliwiającą skuteczne działanie exploita "Aurora", pojawiły się doniesienia o nowym zagrożeniu dla użytkowników tej przeglądarki.

Intel Light Peak, czyli następca USB 3.0


Następca standardu USB 3.0, technologia oparta na optycznych kablach, dzięki czemu może uzyskiwać prędkości transferu danych na poziomie 10 Gbps, zadebiutuje w 2011 roku.

6-rdzeniowy procesor AMD dla desktopów


Według ostatnich doniesień, firma AMD na trzeci kwartał 2010 roku planuje premierę swojego pierwszego sześciordzeniowego procesora dla desktopów.

Kurs Językowe dla przedszkolakow - (Dzierżoniów)


Interaktywne komunikatywne kursdla dzieci w wieku 5 lub 6 : zabawe w j. angielski, mówienie , rozumienia z słuchu, ...
Lokalizacja: Dzierżoniów - Rodzaj: kurs / szkolenie

Znamy europejską datę premiery zestawów gier God of War


God of War Collection i God of War Trilogy, czyli dwie różne kompilacje znakomitej slasherowej sagi na PlayStaton 3, pojawią się w Europie pod koniec kwietnia.

Kurs asystencko-sekretarski z językiem angielskim lub niemieckim (Dzierżoniów)


1) Zasady organizacji biura i sekretariatu 2) Prawo pracy (kadrowe) 3) Zagadnienia kultury i etyki zawodu 4) Poznanie obsługi urządzeń techniki biurowej 5) Komputeryzacja ...
Lokalizacja: Dzierżoniów - Rodzaj: kurs / szkolenie

Windows 8 za trzy lata


Następca Windows 7 powinien pojawić się już za dwa lata. Tak przynajmniej wynika z planów Microsoftu, jakie wyciekły do Sieci.

iPad sprzedaje się dwukrotnie lepiej od komputerów Mac


Analitycy podchodzili do iPada z dużą dozą rezerwy – czy to się sprzeda? Statystyki mówią wyraźnie, że się mylili. Konsumenci kochają tablet Apple’a!

Ciąg dalszy historii o Alanie Wake'u


Alan Wake utrzyma swoją serialową formę do końca. Wkrótce zadebiutuje pilot do drugiego sezonu w postaci dwóch dodatków na Xbox LIVE.

Indywidualna Nauka Tańca Cały Śląsk (Bytom)


Jeśli krępujesz się uczyć tańczyć w grupie... Jeśli masz ograniczony czas... Jeśli chcesz mieć trenera TYLKO dla siebie... Zależy Ci na niskiej Cenie.... to... ...
Lokalizacja: Bytom - Rodzaj: kurs / szkolenie

Webkitowe powiadomienia na Pulpicie w Chrome'ie


Dzięki wstępnej wersji API w Webkicie służącego do powiadomień, Chrome potrafi generować na pulpicie powiadomienia w formacie tekstowym i HTML.

11-godzinny netbook z nowym Atomem i pamięcią DDR3


Toshiba dodaje do swojej oferty nowy netbook, który wyposażony jest w ekran z podświetleniem WLED, nowy procesor Atom N455 oraz pamięć w standardzie DDR3-1066.

Commodore powraca z komputerem w starym stylu


Przez wiele ostatnich lat marka Commodore wpadała z rąk do rąk i do dziś nikt nie potrafi jej dobrze wykorzystać. Niewykluczone że nowy właściciel chce zrobić z nią wreszcie coś konkretnego. Commodore USA już zapowiada wprowadzenie na rynek pierwszego od ponad piętnastu lat komputera, który nie tylko będzie dumnie nosić logo Commodore, ale także jest wykonany w starym stylu.

Kurs języka włoskiego- w biznesie (Katowice)


Ilość osób - 4-6 (małe kameralne grupy sprzyjają nauce języka obcego) Czas trwania - 8 miesięcy (2 moduły - zimowy i ...
Lokalizacja: Katowice - Rodzaj: kurs / szkolenie

Język Angielski dla Finansistów i Księgowych - intensywny kurs wakacyjny - Warszawa (Warszawa)


1. Company (structure and finance ) 2. Types of business units 3. Money and banking system 4. Accounting regulations and rules 5. Cost ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

NIEZBĘDNIK FINANSISTY, Międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej MSSF (Kraków)


Seminaria niezbędnik finansisty Wszechnicy UJ został zaprojektowany z myślą o pracownikach działów finansowych w firmach. Seminaria mają za zadanie uporządkować ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie

570-megapikselowy aparat będzie fotografować "ciemną energię"


Powstaje aparat fotograficzny o rozdzielczości 570 Megapikseli, który skupi się na wychwytywaniu oznak egzystencji "ciemnej energii".

Google I/O 2010: Adobe chwali HTML5, pokazuje swoje narzędzia do jego tworzenia


Kevin Lynch, jeden z dyrektorów Adobe, zaprezentował narzędzia, które pomogą webdeveloperom w implementacji… nie, nie Flasha, a HTML5.

IFA 2009: Sharp stawia na LCD


Sharp przyspiesza początek produkcji w nowej fabryce – pierwsza na świecie wytwórnia 10. generacji dużych telewizorów LCD i wyświetlaczy e-signage rusza już w listopadzie 2009.

Pierwszy telewizor 3D z czterema kolorami podstawowymi


Firma Sharp z dumą ogłosiła, że na rynek telewizorów 3D zamierza wejść z "hukiem". Ma to być możliwe dzięki temu, że producentowi udało się opracować pierwszy na świecie wyświetlacz 3D, korzystający z czterech kolorów podstawowych. Rozwiązanie to ma zapewnić możliwie jak najlepsze wrażenia oraz poczucie dużej głębi, w trakcie oglądania filmów w trzech wymiarach.

Kurs języka szwedzkiego dla początkujących (Katowice)


# kurs przeznaczony dla osób, które pragną poznać język szwedzki; # kurs prowadzony przez filologa z doświadczeniem w nauczaniu i przygotowaniem ...
Lokalizacja: Katowice - Rodzaj: kurs / szkolenie

Specjalna edycja gry Arkham Asylum pojawi się w Polsce


Batman: Arkham Asylum pojawi się w Polsce w wersji kolekcjonerskiej Game of the Year Edition. Grę w Polsce wyda Cenega.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.