Archiwa


...

Ujawnił to we wtorek prezes Gazpromu Aleksiej Miller. Tak wielkich kłopotów z wydobyciem gazu rosyjski koncern nie przeżywał od upadku ZSRR. Polska spełni wymagania UEFA odnośnie bazy hotelarskiej przed EURO 2012  wynika z raportu sporządzonego przez międzynarodową firmę doradczą na rynku nieruchomości Cushman & Wakefield. W ... Samorząd aptekarski chce, aby apteki mogły należeć wyłącznie do farmaceutów, domaga się także wprowadzenia limitów przy uruchamianiu nowych placówek - informuje "Dziennik Polski".Grecja stoi na krawędzi bankructwa, ale tamtejsze banki mają się dobrze - zapewnia szef Bank of Greece George Provopoulos. Jedyny grecki bank w Polsce Polbank zakłada każdego dnia 2,5 tys. nowych kont oszczędnościowych Urząd Regulacji Energetyki (URE) uważa, że podwyżki cen prądu dla odbiorców indywidualnych powinny być "jednocyfrowe". Tymczasem, jak poinformowała w piątek PAP rzecznika URE Agnieszka Głośniewska, spółki energetyczne wnioskują obecnie o podwyżki rzędu 13-18 proc. 27 marca 2009 r. Indie poinformowały o planowanym wszczęciu przeglądu ceł antydumpingowych obowiązujących na przywóz do Indii kauczuku etylenowo-propylenowo-dienowego (Ethylene-Propylene-Non-Conjugated Diene Rubber EPDM) pochodzącego m.inn. z UE.

Intel kończy wieloletni spór z mniejszym rywalem - firmą Advanced Micro Devices. Ale to nie koniec prawnych kłopotów giganta rynku mikroprocesorów.

Według „Rzeczpospolitej” z wypowiedzi szefa MSP Aleksandra Grada wynika, że kolejny przetarg na sprzedaż akcji Enei zostanie ogłoszony w połowie grudnia. Finansiści, którzy pracują na rynkach i oceniają wszelkie dane w kategoriach liczb, a nie polityki już dwa, trzy miesiące temu obliczali deficyt na ok. 50 mld zł. Nie był on dla nich zaskoczeniem

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"IX Pucharów Wreszcie masz dla siebie. Zapomnij o tym, co nie zostało zrobione na czas. Odpoczywaj, leniuchuj. Rozerwij się, idź do kina, na kawę a kimś dawno nie widzianym. Puść wodze fantazji i pozwól sobie na luz i beztroskę. To pozwoli lepiej funkcjonować od jutra. horoskop.wp.pl

Francuski rząd zaprezentował w czwartek nowe pomysły na walkę z piractwem. Opracowany przez specjalną komisję raport zakłada wprowadzenie dodatkowego podatku na największe portale i dostawców internetowych. Rząd chce też wprowadzić specjalne karty młodzieżowe służące do zakupu utworów, które byłyby w połowie opłacone przez państwo. Pojawił się nawet pomysł zniesienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.Letni kompleks turystyczny za 8 mln zł powstanie obok stoków narciarskich zimowego ośrodka "Szelment" na Suwalszczyźnie. Urząd Marszałkowski w Białymstoku przyznał już pieniądze na realizacje inwestycji - poinformował PAP dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportów Zimowych "Szelment" Wojciech Szczepkowski. Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów. Oceniając obecną sytuację na rynek energii elektrycznej Urząd Regulacji Energetyki zwraca uwagę między innymi na następujące fakty: rynek nie jest wystarczająco transparentny, nie została ustawowo zdefiniowana kategoria odbiorców wrażliwych, co utrudnia opracowanie i wdrożenie programów pomocowych, odbiorcy energii nie dysponują pełną wiedzą o możliwości zmiany sprzedawcy.

Polska Nagroda Jakości dla najlepiej zarządzanych instytucji


- Polska Nagroda Jakości od piętnastu lat jest wyróżnieniem dla przedsiębiorstw i organizacji wprowadzających nowoczesne metody zarządzania. Mam nadzieję, że będą one przykładem dla pozostałych i zachęcą do podobnego działania - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas uroczystej gali z okazji XV edycji konkursu „Polska Nagroda Jakości”. Uroczystość odbyła się 11 listopada br w Zamku Królewskim w Warszawie.

Jest zgoda na budowę drogi 61 przez Legionowo


Kiedyś mi się wydawało, że tylko fajni ludzie mogą podróżować - powiedziała nam znana podróżniczka i dziennikarka, Beata Pawlikowska.

Moody's ostrzega: Obniżymy rating Portugalii, jeśli nie wprowadzi reform


- Jeśli Portugalia nie wprowadzi reform, dzięki którym utrzyma w ryzach swój deficyt budżetowy, będziemy zmuszeni obniżyć jej rating kredytowy - mówi Anthony Thomas, analityk ryzyka z agencji Moody's.

Grupa Doosan przegrupowuje siły


Po przejęciu w ubiegłym roku spółki Škoda Power, południowokoreańska Grupa Doosan przeprowadza restrukturyzację, która ma jej zagwarantować lepsze funkcjonowanie na rynku energetyki. W tym celu między innymi powołano spółkę Doosan Power Systems (DPS).

Sławomir Skrzypek


Mariusz Michałowski. Susz

Na zamknięciu WIG20 stracił 2.116%


Premier Donald Tusk powiedział, że rząd opowiada się za całkowitym zakazem prowadzenia biznesu związanego z automatami o niskich wygranych poza kasynami. "W ciągu pięciu lat hazard tego typu powinien zniknąć w stu procentach" - podkreślił.

Rosja. W elektrowni znaleziono kolejne ciała ofiar awarii


W Sajańsko-Szuszeńskiej Elektrowni Wodnej na Syberii, gdzie w poniedziałek doszło do największej katastrofy w historii rosyjskiej hydroenergetyki, w piątek znaleziono kolejne ciała ofiar.

Kupili Allegro.pl oraz Gadu Gadu. Teraz Naszą-Klasę?


Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

Rzońca: Rekordowo niskie stopy tylko na czas kryzysu


Zdaniem Andrzeja Rzońcy, nowo wybranego członka Rady Polityki Pieniężnej, obecny rekordowo niski poziom stóp byłby uzasadniony tylko wtedy, jeśli nastąpiłoby odrodzenie światowego kryzysu

PB: Prezydent kulą w płot o inspekcji pracy


"Puls Biznesu" kwestionuje tezę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w myśl której istniejące przepisy blokują działanie Państwowej Inspekcji Pracy. Prezydent przygotował projekt nowelizacji ustawy mający ułatwić działanie Inspekcji

URE: podwyżki cen prądu powinny być jednocyfrowe


Urząd Regulacji Energetyki (URE) uważa, że podwyżki cen prądu dla odbiorców indywidualnych powinny być "jednocyfrowe". Tymczasem, jak poinformowała w piątek PAP rzecznika URE Agnieszka Głośniewska, spółki energetyczne wnioskują obecnie o podwyżki rzędu 13-18 proc.

Pięć załóg z Polski weźmie udział w kolejnej edycji europejskiego eko maratonu


Rozpoczęło się końcowe odliczanie dla ponad 3 tysięcy studentów i uczniów szkół średnich w Europie. Do rozpoczęcia wyścigu zostało już niecałe trzy miesiące, a 221 załóg ...

Białorusi znów grozi odcięcie dostaw gazu


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Gazprom może przerwać dostawy gazu dla Białorusi z tytułu nieuregulowanych należności za pierwszy kwartał tego roku w wysokości 137 milionów dolarów.

Lunch z Warrenem Buffettem - za 2,63 mln dol. Nowy rekord


Za lunch w nowojorskiej restauracji z najsłynniejszym inwestorem świata anonimowy zwycięzca zapłaci 2,63 mln dol.

Do Rypina bez korków


Do wiosny 2010 roku zmodernizowana zostanie jezdnia na całej 48-kilometrowej trasie Grudziądz-Rypin Trwają prace modernizacyjne na trasie wojewódzkiej nr 534 pomiędzy Grudziądzem a Rypinem. Za 100 milionów ...

Resort nie pomoże walczyć z korupcją


Nadzór budowlany w Polsce działa fatalnie, bo jest niedoinwestowany - przyznaje Ministerstwo Infrastruktury. Ale na to, że rząd doda pieniędzy na nowe etaty i podwyżki płac dla inspektorów nadzoru budowlanego, nie można liczyć. I to nie tylko w tym, ale także i w przyszłym roku

Białoruś przygotowuje się do kolejnego konfliktu gazowego z Rosją


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, białoruskie władze przygotowały kilka wariantów zabezpieczenia gospodarki na wypadek zmniejszenia lub wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu.

Podpisano umowę na budowę odcinka autostrady A4 w Małopolsce


Hiszpańska firma Dragados zbuduje 13-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Wierzchosławice do węzła Krzyż pod Tarnowem w Małopolsce. W poniedziałek podpisano kontrakt z wykonawcą, który zobowiązał się zakończyć budowę za dwa lata.

W przyszłym tygodniu możliwe niewielkie umocnienie złotego


Unijne pieniądze łatwiejsze dla rolników


Rolnicy już nie będą wzywani do poprawiania banalnych pomyłek, wniosek o wsparcie będzie można skorygować, zamiast podpisywać aneks - takie zmiany w funduszach unijnych dla wsi zapowiada resort rolnictwa

Messer uruchamia w Rybniku zakład za 30 mln euro


Kosztem ponad 30 mln euro spółka z niemieckiej grupy Messer uruchamia w Rybniku (Śląskie) zakład produkcji ciekłych gazów technicznych, medycznych i spożywczych. Inwestycję zrealizowano w rybnickiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

„Solidarność” podejrzewa prezesa Enei o szpiegostwo gospodarcze


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, rada nadzorcza Enei złożyła w poznańskiej prokuratorze doniesienie na prezesa firmy Macieja Owczarka zarzucając mu działanie na szkodę firmy. Związki zawodowe podejrzewają natomiast prezesa o szpiegostwo gospodarcze.

Gorsze nastroje na światowych giełdach przełożyły się na spadki w Warszawie w środę


Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych.

PZU rozgląda się za białoruskimi ubezpieczycielami. Chce zdobyć Białoruś?


Polski ubezpieczyciel jest zainteresowany zakupem akcji Biełgosstrach, największej firmy ubezpieczeniowej na Białorusi

KE chce przedłużyć do 2023 r. pomoc państwa dla kopalni węgla kamiennego


Komisja Europejska zamierza przedłużyć system pomocy państwa dla kopalni węgla kamiennego do 2023 roku - wynika z projektu, który ma być przedstawiony przez komisarza ds. konkurencji Joaquina Almunię w pierwszej połowie lipca.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.