Premier skarży się na głodową pensję


Zarabia 3 razy więcej niż średnia krajowa, a skarży się na głodową pensję. Mowa o premierze Słowenii Borucie Pahorze, który powiedział studentom, że musi żyć z oszczędności i że nie tylko oni ledwie wiążą koniec z końcem.

Pierwsza Dama USA Michelle Obama ogłosiła rekomendacje dotyczące walki z otyłością amerykańskich dzieci. W Stanach Zjednoczonych co trzecie dziecko cierpi na nadwagę lub jest otyłe; wskaźniki te są jeszcze wyższe wśród czarnoskórych i Latynosów. Ewelina Kobryn będzie uczestniczyć w obozie przygotowawczym zespołu koszykarskiej ligi WNBA Washington Mystics. Środkowa reprezentacji Polski i Wisły Kraków jest już w Waszyngtonie. Turecki rząd zaaprobował plan otwarcia pierwszego w kraju uniwersyteckiego wydziału filologii kurdyjskiej w ramach pojednawczych działań wobec Kurdów. Decyzja, będąca krokiem w kierunku uznania języka kurdyjskiego, została opublikowana we wtorek w "Dzienniku Urzędowym".Wbrew decyzji zawieszającej loty samolotów wojskowych z ciężko chorymi dziećmi haitańskimi do USA, grupa amerykańskich lekarzy zdołała w niedzielę wysłać prywatnym samolotem do szpitala w Stanach Zjednoczonych troje małych pacjentów w stanie krytycznym - podała agencja AP. W meczach 9. kolejki 1. ligi żużlowej lider GTŻ Grudziądz przegrał 35:55 w Gdańsku z Lotosem. W pozostałych dwóch meczach też górą byli gospodarze. Spotkanie Speedway Miszkolc - Start Gniezno zostało przełożone. Polska, w odróżnieniu od ZSRR, nigdy nie była sojusznikiem hitlerowskich Niemiec; Józef Stalin na równi z Adolfem Hitlerem ponosi odpowiedzialność za rozpętanie II wojny światowej - tak najkrócej można streścić artykuł opublikowany przez niezależne pismo rosyjskie "Nowaja Gazieta".

Policja w USA aresztowała w piątek mężczyznę podejrzanego o zabicie ośmiu osób na kempingu w Georgii.

Pomocnik madryckiego Realu Brazylijczyk Kaka po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny wznowił w Sylwestra treningi. 27-letni piłkarz wziął udział w zajęciach zespołu, ale ćwiczył indywidualnie. Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon wezwał, by każda rodzina w kraju wniosła udział w wysokości 690 dolarów (460 euro) w budowę ogromnej elektrowni wodnej na rzece Wachsz.

Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek w różnych regionach Maroka, na skutek powodzi i lawin błotnych spowodowanych przez deszcze - poinformowały w środę marokańskie władze. Selekcjoner reprezentacji Finlandii Jukka Jalonen ogłosił nazwiska 23 hokeistów, którzy zagrają na zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Vancouver. 15 z nich w 2006 roku w Turynie sięgnęło po srebrny medal. Po raz piąty w największej imprezie sportowej świata wystąpi Teemu Selanne. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso finalizuje prace nad kształtem nowego kolegium unijnych komisarzy. Wciąż brakuje mu czterech - podała rzeczniczka KE Pia Ahrenkilde Hansen.Firma PepsiCo, światowy potentat w produkcji napojów bezalkoholowych, ogłosiła, że do 2012 roku zamierza wycofać ze sprzedaży w szkołach podstawowych i średnich w 200 krajach świata produkowane przez nią słodzone napoje. W Holandii nie "świńska", ale "kozia grypa" powoduje, że wiele osób obawia się o swoje zdrowie. Na chorobę wywoływaną przez wirusa przenoszącego się ze zwierząt na ludzi zmarło tam już sześć osób - pisze dziennik "Die Presse". Michel Platini, prezes Europejskiej Unii Piłkarskiej, zapowiedział w czwartek, że Ukraina ma dwa miesiące, aby nadrobić czas w przygotowaniach do Euro 2012, które ma zorganizować razem z Polską.

UE będzie negocjować z USA ws. danych bankowych


Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE przyjęli w piątek mandat upoważniający Komisję Europejską do negocjowania z USA nowej umowy o przekazywaniu danych bankowych w ramach walki z terroryzmem, po tym jak poprzednią umowę odrzucili eurodeputowani.

Sforsowali kryjówkę skąd atakowano żołnierzy NATO


35 pakistańskich rebeliantów zginęło w ataku wojska na ich kryjówkę na północnym zachodzie kraju. Stamtąd przygotowywano ataki na żołnierzy sił NATO.

Kibice z Korei Płn zobaczą mecz na żywo


Północnokoreańska telewizja poinformowała, że pokaże na żywo poniedziałkowy (21 czerwca) mecz swojej reprezentacji z Portugalią w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. To będzie pierwsza taka zagraniczna transmisja w historii komunistycznego kraju.

Toyota naprawi w Europie 1,8 mln swoich aut


Toyota Motor Corp. - największa firma motoryzacyjna na świecie - poinformowała w piątek, że akcją naprawy wadliwego pedału gazu w jej samochodach może być w Europie objęte do 1,8 miliona pojazdów, w tym najpopularniejszy model Yaris, a także Corolla, RAV4, Aygo, iQ, Auris, Verso i Avensis.

Chciał podpalić szczątki ofiar WTC


Nowojorska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o podpalenie Memorial Park, gdzie znajdują się szczątki ofiar zamachów z 11 września 2001 roku.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.