Informacja nt. możliwości składania sprzeciwów do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub lub kontyngentów taryfowych w ramach prac KE nad rundą 1 lipca 2010r.


Komisja Europejska przedstawiła listę wniosków o ustanowienie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, które po uprzedniej akceptacji krajów członkowskich UE i dalszym procesie decyzyjnym UE planowane są do wprowadzenia w życie z dniem 1 lipca 2010 r.

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 15 października, godz. 15 Jak poinformował „Parkiet”, sąd dokonał rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego PGE z nieco ponad 14,7 mld zł do 17,3 mld zł. Byli i obecni pracownicy firm energetycznych z całej Polski, wraz z rodzinami, pielgrzymowali w niedzielę na Jasną Górę. 24. Pielgrzymka Elektryków, Energetyków i Elektroników zgromadziła w częstochowskim sanktuarium około 10 tys. osób.W dłuższej perspektywie Unia Europejska musi zrezygnować z węgla jako surowca energetycznego - powiedziała w piątek na przesłuchaniu w europarlamencie na unijną komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard z Danii. Sceptycznie odniosła się do tzw. czystych technologii węglowych, z którymi duże nadzieje wiąże Polska. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Drugi kwartał nie był dla Polic przełomowy. To kolejny okres, w którym spółka notowała niesatysfakcjonujące wyniki finansowe - poinformował PAP prezes ZCh Police Zbigniew Miklewicz.

Śpiewano przez laty w Kabarecie Starszych Panów. A emerytowi tez się coś od życia należy. Dlatego korzystając z wycieczki zorganizowanej dla lubelskich emerytów na Ukrainę, część ...

Gwatemalscy nurkowie szukają na dnie jeziora pozostałości osady, która niegdyś była miejscem pielgrzymek Majów. O jej szczególnym znaczeniu świadczą dotychczas odnalezione ruiny świątyń, pozostałości domostw i spora liczba świetnie zachowanych naczyń z okresu przedklasycznego. - Inflacja na koniec roku wyniesie 3,7 procent - powiedział dziennikarzom wiceminister finansów Ludwik Kotecki

Resort gospodarki powoła zespół ekspertów, którego celem będzie wytypowanie potencjalnych miejsc lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – informuje „Rzeczpospolita”. W hipermarkecie Carrefour w Gdańsku-Morenie nie mogli się doliczyć, gdzie podziało 1200 kg ryb z dostawy, która przyszła przed Wielkanocą. Weteranów drugiej wojny światowej w Petersburgu zaproszono w związku z Dniem Zwycięstwa do lokalu o nazwie \\\\\\\"Haende hoch\\\\\\\". To, że uroczysty posiłek przyjdzie im spożyć pod szyldem wywołującym złe wspomnienia, nie zastanowiło właściciela lokalu.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne. Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne. Liczba firm transportowych, które ogłosiły upadłość w 2009 roku pochodzi z raportu przygotowanego przez Coface Poland, firmy specjalizującej się w zakresie ochrony, finansowania i zarządzania należnościami. ...

Na rynku walutowym będzie spokojnie, brak istotnych danych makro


Ograniczanie prawa do rozwiązania umowy i wyższe niż dopuszczalne odsetki za opóźnienia w zapłacie za kurs angielskiego, to najczęstsze nieuczciwe praktyki szkół językowych. Przekonała się o tym szkoła TFLS, której umowy skontrolował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rostowski: 400 mln zł z UE dla powodzian


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Wzrost wyższy od prognoz


Komunikat w sprawie formalnych wymogów dotyczacych wniosków składanych do organu kontroli obrotu, tj. Ministra Gospodarki.

Pawlak o nałożeniu na kopalnie podatku od budowli podziemnych


\\\"\\\"Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Aktualności


DM PKO BP nadal rekomenduje 'kupuj' dla PA Nova, wycena 36,5 zł


Królowa Elżbieta II jest tak oburzona na skrajnie prawicową Brytyjską Partię Narodową (BNP) za to, że posługuje się wizerunkiem i legendą Winstona Churchilla w propagowaniu swoich rasistowskich poglądów, iż wypowiedziała tej partii wojnę - donosi tygodnik "News of the World" (NoW).

KDPW scalił akcje Tauronu


Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych dokonał w piątek scalenia akcji spółki energetycznej Tauron - poinformował PAP rzecznik Depozytu Dariusz Marszałek. Liczba walorów zmniejszyła się dziewięciokrotnie.

Spółka z grupy Advent International ogłosiła wezwanie na 100% akcji WSiP


Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek wyraził zaniepokojenie proponowanymi przez ministrów finansów oraz pracy zmianami dotyczącymi otwartych funduszy emerytalnych (OFE).

Walka z wiatrakami trafia do sejmu


Apel przeciwników budowy elektrowni wiatrowych, w którym domagają się oni wprowadzenia jednoznacznych przepisów odnośnie lokalizacji tego typu inwestycji trafił do sejmu oraz szefa rządu – donosi „Rzeczpospolita”.

Lena Lighting miało 1,24 mln zł zysku netto w 2009 r., wobec straty przed rokiem


Ewa Łazarska. Suwałki

"Nasz Dziennik": Może zabraknąć gazu dla przemysłu


Pomimo spadku temperatur gaz płynie do naszych klientów bez ograniczeń - zapewnia prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA Michał Szubski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Rząd przyjął informację nt. sytuacji rolników


W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…

W Radomiu ruszył nowoczesny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych


Nowy Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Radomiu został w poniedziałek oficjalnie oddany do użytku. Inwestycja w 65 procentach została sfinansowana z funduszy unijnych. Całkowity koszt jej realizacji wyniósł ponad 17 mln euro.

Rosja chce przejąć kontrolę nad białoruską energetyką


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, białoruscy eksperci uważają, że Rosja za wszelką cenę dąży do przejęcia kontroli nad białoruskim sektorem energetycznym. Potwierdza to według nich wprowadzenie przez Rosję ceł na dostawy rosyjskiego gazu dla Mińska oraz podważanie wcześniejszych umów o utworzeniu Unii Celnej z udziałem Białorusi, Rosji i Kazachstanu.

Złoty lekko się wzmocnił wobec głównych walut w środę


Większość klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej.

Sytuacja w Grecji bez wpływu na Polskę - Rostowski


Minister finansów Jacek Rostowski nie sądzi, aby pogarszająca się sytuacja Grecji i innych krajów południowej Europy miała wpływ na Polskę.

Volkswagen: Globalna sprzedaż aut zwiększyła się o 24,6 proc.


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

ZWZ PGNiG zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 8 gr na akcję


Zwyczajne walne zgromadzenie PGNiG zdecydowało o przeznaczeniu 472,00 mln zł na wypłatę dywidendy, z tego maksymalnie 339,99 mln zł w formie dywidendy niepieniężnej, co oznacza wypłatę w wysokości 8 gr na akcję.

Merkel i Sarkozy: Jak uniknąć powtórki z kryzysu greckiego


- Musimy pogłębić koordynację gospodarczą strefy euro, aby ustrzec się powtórki kryzysu greckiego - apelują wspólnie przywódcy Niemiec i Francji przed piątkowym szczytem eurogrupy w Brukseli.

Kto chętny na PZU? W połowie kwietnia księga popytu


Koncern Naftohaz ma zapłacić 197 mln dol. spółce RosUkrEnergo, która do 2009 r. była wyłącznym importerem gazu na Ukrainę.

TK: nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym zgodna z konstytucją


Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\\\\\\\\\"najlepszy film roku\\\\\\\\\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance.

Kurs EUR/PLN pozostaje w okolicach 4,1000


Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczyna się w spokojnych nastrojach – kurs EUR/PLN pozostaje w okolicach 4,1000, a notowania USD/PLN oscylują wokół 2,8600.

Spółka z grupy Sygnity i IBM przedstawiły wspólny system oprogramowania dla energetyki


- W proteście przeciwko cięciom budżetowym w związku z planem wprowadzenia w życie rządowego pakietu bezprecedensowych reform demonstranci z Komunistycznej Partii Grecji (KKE) rozwiesili we wtorek transparenty na murach obronnych starożytnego Akropolu

Obiad z kontrahentem a koszty uzyskania przychodu


Zaproszenie kontrahenta na kawę, lunch, czy obiad do restauracji, które ma na celu omówienie spraw biznesowych, nie jest działaniem charakterze nadzwyczajnym, w związku z czym wydatek na powyższe może stanowić koszty uzyskania przychodu. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 27.08.2009 r. nr IPPB5/4240-24/09-2/AM.

Rosjanie proponują nam udział w budowie Bałtyckiej elektrowni jądrowej


Rosja zaproponował Polsce udziału w budowie Bałtyckiego elektrowni jądrowej pod Kaliningradem, powiedział agencji RIA Novostii Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.