Podróże służbowe i samochód w firmie - rozliczanie, ewidencja księgowa, aspekty podatkowe - Warszawa (Warszawa)


1. Przepisy prawne regulujące podróże służbowe - Kodeks pracy - Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej - ustawy podatkowe - zakładowe przepisy płacowe 2. Krajowe ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Wireless Page To TV Magnifier to urządzenie, które jest uwspółcześnioną wersją tradycyjnego szkła powiększającego. Czasami czcionka, używana w dokumentach, zwłaszcza w umowach, jest tak małych rozmiarów, że nawet osoby z dobrym wzrokiem mają problem z odczytaniem tekstu. Google zrezygnowało na razie z wyświetlania tła na swojej stronie głównej obrazka jako tła. Powodem były błędy przy jego wyświetlaniu i znikające odnośniki. EP Visual Design, mieszcząca się w Pensylwanii firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania komputerowego, zaprezentowała aplikację dla iPhone OS, która kosztuje 900 dolarów.1. Co to jest pamięć i jak funkcjonuje? 2. Techniki usprawniające pamięć. 3. Wykorzystanie technik pamięciowych przez osoby uczące się aktywne zawodowo. 4. ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie Większość programów ochron- nych ciągle wykrywa złośliwe oprogramowanie dzięki wykorzystywaniu sygnatur wirusów. Nowe hakerskie narzędzia anty-antywirusowe pozwalają stworzyć niewidzialne szkodniki. YouTube zapowiada swoją własną metodę na skracanie adresów URL. Teraz, zamiast długiego http://www.youtube.com/watch?v=FdeioVndUhs, wpisać można http://youtu.be/FdeioVndUhs.

Ponad połowa pracujących w biurach Brytyjczyków korzysta z serwisów społecznościowych podczas wykonywania pracy - kosztuje to brytyjską gospodarkę blisko 1,4 miliarda funtów.

Apple pobiło wszystkie optymistyczne oczekiwania dotyczące przychodów. Koncern zarobił na czysto ponad 3 miliardy dolarów. Seria darmowych i płatnych dodatków do Mass Effect 2 to nie tylko uzupełnienie fabuły, ale i zapowiedź trzeciej części, jak twierdzi Casey Hudson z BioWare.

Solidna budowa urządzenia ma gwarantować profesjonalną obsługę i niezawodne działanie. Samsung prezentuje pierwszy aparat cyfrowy z serii NX. Model NX10 charakteryzuje się niewielkim rozmiarem w stosunku do lustrzanek, ale również możliwością wymiany obiektywu. Zakres tematyczny szkolenia obejmuje: organizacja komórki ds. płac; systemy wynagradzania, wynagrodzenie i jego składniki; lista płac - składki na ubezpieczenie społeczne, ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenieDzień I. Blok Wykładowy 1. Perspektywa finansowa 2007 - 2013. 2. Europejski Fundusz Społeczny. 3. PO Kapitał Ludzki 2007-2013 - priorytety i działania. 4. ...
Lokalizacja: Poznań - Rodzaj: kurs / szkolenie 1. Praca z aplikacją Praca z dokumentami Zwiększenie wydajności pracy 2. Tworzenie dokumentu Wprowadzanie tekstu Zaznaczenie, edycja 3. Formatowanie Tekst Akapity Style 4. Obiekty Tworzenie tabel Formatowanie tabeli Obiekty graficzne 5. Korespondencja seryjna Przygotowanie Wydruki 6. Przygotowanie wydruków Ustawienia Sprawdzanie dokumentu i drukowanie ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie AVG Technologies modernizuje swój pasek narzędzi dla przeglądarek, który teraz oferuje bezpieczny dostęp do Facebooka, Skype'a, a nawet informacji o pogodzie.

Apple wkrótce usunie problemy iPada z połączeniami WiFi


Posiadacze iPada zdążyli się już przekonać, że nie lubi się on za bardzo z sieciami WiFi. Wie o tym i Apple, które przyznało się do usterki i zapowiedziało aktualizację systemu urządzenia.

Symbian zostawia konkurencję w tyle


Gartner opublikował wyniki badań na temat systemów mobilnych używanych w smartfonach. Wynika z nich, że Symbian nadal jest najpopularniejszy.

Pobierz Ubuntu 9.10 w wersji finalnej!


Niespełna tydzień po wydaniu wersji RC, Canonical wydaje ostateczną wersję swojej najnowszej dystrybucji Linuksa - Ubuntu 9.10, znanej również jako Karmic Koala.

AMD Radeon HD 5570 w szczegółach


AMD, obok wprowadzenia najtańszej karty graficznej z obsługą DirectX 11, dodaje do swojej oferty również model HD 5570, który wypełni lukę między kartami HD 5450 a HD 5670.

Zabójca, który nie chce występować w Wikipedii


Niemiecki zbrodniarz, który w 1990 roku zabił aktora Waltera Sedlmayra, będzie walczył w sądzie z Wikipedią. Powodem jest zamieszczenie jego nazwiska w internetowej encyklopedii.

Oto tablet z nową generacją układu NVIDIA Tegra


NVIDIA po raz pierwszy zaprezentowała referencyjny projekt tabletu, opartego na nowej generacji układzie Tegra 2. Urządzenie pracuje oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android.

Kurs kadrowo-płacowy (Kraków)


Zakres tematyczny kursu: 1.Prawo pracy - 9h 2.Rozliczenia z ZUS - 6h 3.Dokumentacja pracownicza - 3h 4.Podatki - 9h 5.Lista płac - 6h 6.Obsługa programu Płatnik ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie

Łatwiejsze zarządzanie prywatnością na Facebooku


Atutem Facebooka z pewnością są bardzo rozbudowane formularze, pozwalające decydować o poziomie ochrony prywatności. Dla niektórych jednak ponad 170 funkcji zaczyna być wadą, a nie zaletą.

Egipt instruuje, jak korzystać z telefonów komórkowych


Jeśli kiedykolwiek byłeś zirytowany głośnymi dzwonkami puszczanymi w miejscach publicznych, czy głośnymi rozmowami w autobusach, przeprowadź się do Egiptu.

Koszmar Alana Wake'a narodzi się na nowo


Alan Wake, mimo dość kiepskich wyników sprzedaży, najprawdopodobniej będzie rozwijany. Po Sieci zaczął krążyć 15-sekundowy zwiastun „czegoś nowego”.

Sony podało zawartość zestawu PlayStation Move


Kontroler ruchowy Sony Move dla Playstation 3 nadchodzi wielkimi krokami. Już teraz wiadomo, co wchodzi w skład europejskiego zestawu.

Multimedia w samochodzie


BLOW LCD-102R dysponuje panoramicznym wyświetlaczem 16:9 o przekątnej 10,2", dzięki czemu dobrze współpracuje z przenośnym odtwarzaczem DVD.

Miller: "Sudo i patent Microsoftu to dwie odrębne funkcje"


Patent Microsoftu, który z pozru obejmuje funkcjonalność uniksowego „sudo”, w rzeczywistości dotyczy czegoś innego. Tak przynajmniej dowodzi Todd Miller, który się opiekuje tą funkcją.

Ewolucja grafiki w grach od 1985 do teraźniejszości


Przyjrzyjcie się z nami postępowi graficznemu, jaki dokonał się w seriach Mario, Tomb Raidera, Solid Snake, Guybrusha i innych.

Ostatnia szansa na pobranie darmowej wersji Windowsa 7


20 sierpnia kończy się okres, w którym każdy użytkownik może bezpłatnie pobrać kopię systemu operacyjnego Windows 7 w wersji Release Candidate.

Poważny błąd w Snow Leopardzie powoduje utratę wszystkich danych użytkownika


Użytkownicy na oficjalnym forum Apple’a skarżą się, że na skutek błędu w Snow Leopardzie stracili wszystkie swoje dane.

Pierwsza karta z obsługą DirectX 11?


W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia, przypuszczalnie prezentujące pierwszą na świecie kartę graficzną firmy AMD, która obsługuje najnowszą wersję bibliotek DirectX.

Facebook, Pakistan i South Park, czyli awantura o Mahometa


Pakistański sąd nakazał blokadę Facebooka po tym, jak użytkownicy portalu ogłosili konkurs bez nagród na karykaturę Mahometa.

Szkolenie kelnerskie (Łódź)


1. Sylwetka kelnera 2. Organizacja pracy kelnera 3. Formy i techniki obsługi gościa 4. Pozostałe funkcje kelnera 5. Psychologiczne aspekty obsługi gościa ...
Lokalizacja: Łódź - Rodzaj: kurs / szkolenie

Mass Effect 2: Firewalker udostępniony do pobrania - za darmo


BioWare udostępniło długo oczekiwany, drugi istotny dodatek do gry Mass Effect 2. Oprócz tego mamy do pobrania nowy zestaw ubrań.

Kolejna odsłona DigiGirlz. Tym razem we Wrocławiu


Organizacja "Women in Technology" – zrzeszająca kobiety o zainteresowaniach informatycznych i technicznych – zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu seminariów pt. "DigiGirlz".

„AltF4” z Gimnazjum w Kolnie i „EjTyNoprzecieżToProste” z I LO w Legnicy Mistrzami Internetu 2010


Mistrzowie Internetu 2010 w nagrodę już we wrześniu pojadą do Szwajcarii i zwiedzą m.in. siedzibę Google’a i CERN. Olimpiadę w nowej formule – angażującej młodzież z niepełnosprawnością i seniorów – zorganizowała Telefonia DIALOG.

KONKURS! Szukaj haseł, wygrywaj kody, baw się na CHIP.pl/gry!


Podobają ci się gry na CHIP.pl? To mamy dla ciebie propozycję zupełnie nowej zabawy. Wciel się w rolę detektywa szukającego wskazówek i wygraj kody odblokowujące płatne tytuły!

USA zwiększa wydatki na cyberbezpieczeństwo


Ameryka chce zwiększać corocznie wydatki średnio o 8,1% na bezpieczeństwo systemów informatycznych.

16-gigabajtowe pendrive'y najchętniej kupowane przez Polaków


W dobie zawrotnego przyrostu danych rośnie również sprzedaż pamięci USB. Dotyczy to między innymi modeli z szybkim transferem, który coraz częściej przekracza 30 MB/s.

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.