Dziwaczna przyjaźń Facebooka i Twittera


W przyszłym tygodniu użytkownicy Facebooka będą mogli publikować swoje aktywności automatycznie na portalu mikroblogowym Twitter.

Rządowe ramię inwestycyjne emiratu Abu Zabi zamierza uruchomić fabrykę układów półprzewodnikowych, aby konkurować z takimi potęgami, jak Intel czy TSMC. Szczegółowy program szkolenia: 1. Wprowadzenie do Oracle 11g. 2. Architektura bazy danych Oracle 11g. 3. Instancja bazy danych Oracle 11g. 4. Transakcyjność bazy danych. 5. Śledzenie sesji. 6. Programowanie w PL/SQL. 7. Struktura i ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie Google zaprzecza, jakoby miało faworyzować Islam, po tym jak pojawiły się w Internecie informacje, iż wyrażenia krytykujące tę religię były cenzurowane.Cel: - poznanie budowy i zasad działania elementów hydrauliki siłowej, - nabycie umiejętności projektowania, montażu oraz uruchamiania i badania prostych układów hydraulicznych, - ...
Lokalizacja: Gliwice - Rodzaj: kurs / szkolenie Microsoft chce zacieśnić współpracę z rządami, które są lub mogą być klientami firmy. Koncern chce na bieżąco informować o wykrytych usterkach i lukach w oprogramowaniu i wspólnie je usuwać. Ruszyła strona internetowa www.toaleta2012.pl, będąca platformą dla pierwszej w Polsce społecznej, interaktywnej mapy toalet. Każdy użytkownik Internetu może uczestniczyć w jej tworzeniu.

Tego niektórzy overclockerzy nie schowają do szafy? Według serwisu Fudzilla, firma Intel po raz pierwszy planuje poważną zmianę w, dołączanych wraz z pudełkowymi wersjami "konsumenckich" procesorów, systemach chłodzenia. Intel najwyraźniej chce dla komputerowych entuzjastów mieć coś naprawdę nowego.

Firma Hyundai IT powiększyła swoją ofertę o kolejny model monitora o przekątnej 23 cali i natywnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Alan Wake utrzyma swoją serialową formę do końca. Wkrótce zadebiutuje pilot do drugiego sezonu w postaci dwóch dodatków na Xbox LIVE.

Nintendo odnowiło swoje znaki towarowe Zii, Cii, Bii, Oii oraz Vii, które pierwotnie zostały mu przyznane w 2006 roku. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się nowej konsoli? Bijący rekordy popularności Modern Warfare 2 doczeka się drugiego dodatku. Niestety, ponownie skorzystają na nim wyłącznie wielbiciele rozgrywki wieloosobowej. Google testuje nową usługę o nazwie Cloudboard. Ma ona spełniać w sieciowych usługach Google dokładnie tą samą rolę, co Schowek w systemie Windows.Kurs został stworzony w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowanych konsultantów ds. rekrutacji. Obecnie większość osób przeprowadzających procesy rekrutacji i ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie Studenci z Uniwersytetu w Tromso zaprezentowali reagujący na gesty wyświetlacz o rozdzielczości 7168 x 3072 pikseli, który opiera się na 28 współpracujących ze sobą projektorach. Na targach CES 2010 zostało zademonstrowany produkt, który wydaje się spełnieniem marzeń wszystkich użytkowników urządzeń przenośnych. Airnergy Charger to ładowarka, która konwertuje sygnał Wi-Fi na elektryczność.

Czas pracy w teorii i praktyce (Warszawa)


1. Definicje ustawowe pojęcie czasu pracy - normy czasu pracy - wymiar czasu pracy - okres rozliczeniowy - odpoczynek dobowy - odpoczynek tygodniowy definicja doby i ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

- Windows Phone 7 to taki mobilny odpowiednik Visty - twierdzi były pracownik Microsoftu


Scott Barnes, były menadżer działu zajmującego się Silverlightem i WPF w Microsofcie, uważa Windows Phone 7 za przerost formy nad treścią.

Dyski SanDisk G3 trafiły na rynek; prędkość zapisu 120 MB/s


Na rynek trafiły nowe SSD G3 firmy SanDisk. Model ten zaprezentowano już rok temu i stworzono z myślą o zastosowaniu zarówno w domu, jak i w biznesie.

MWC 2010: Pierwszy netbook z łącznością LTE 4G


Samsung prezentuje pierwszego netbooka, który korzysta z najnowszej technologii Long Term Evolution - łączności czwartej generacji, umożliwiającej łączenie się z Internetem z dużymi prędkościami.

Fotokomórki - fakty i mity


Nikogo już nie dziwi widok osoby, która fotografuje telefonem komórkowym. Jedni się z tego śmieją, inni to popierają, a my postanowiliśmy sprawdzić, jaka jest prawdziwa wartość „komórkowych” zdjęć.

MacBook Pro z matowym ekranem


Jeżeli chciałbyś mieć w swoim 15-calowym MacBooku Pro matowy ekran zamiast błyszczącego, to możesz taki mieć – za 50 dolarów ekstra.

Pakistan bez YouTube'a


Pakistańskie władze zamykają dostęp do kolejnego serwisu społecznościowego. Po Facebooku, przyszedł czas na YouTube’a. Również za „bluźnierstwa”.

CES 2010: "Multidotykowy" Eee PC


Jeśli ktoś potrafi policzyć ile netbooków Eee PC znajduje się aktualnie w ofercie Asusa, musi doliczyć kolejny model o oznaczeniu T101MT, przy czym "MT" oznacza multidotykowość.

Zestaw akcesoriów Logitecha dla notebooka


Logitech Notebook Kit MK605 to zestaw akcesoriów umożliwiających wygodną pracę z notebooki. W jego skład wchodzi bezprzewodowa mysz i klawiatura oraz podstawka.

iPad sprzedaje się dwukrotnie lepiej od komputerów Mac


Analitycy podchodzili do iPada z dużą dozą rezerwy – czy to się sprzeda? Statystyki mówią wyraźnie, że się mylili. Konsumenci kochają tablet Apple’a!

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem świata


Liście najbogatszych ludzi świata nie przewodzi już Bill Gates. Wyprzedził go Meksykanin Carlos Slim, co z pewnością spowodowane jest ostatnią aktywnością Gatesa w życiu publicznym.

Podatek od Towarów i Usług VAT poziom podstawowy (Gdynia)


Przedmiotem warsztatów jest omówienie na konkretnych przykładach najistotniejszych zagadnień związanych z rozliczeniami w zakresie podatku od towarów i usług. Warsztaty ...
Lokalizacja: Gdynia - Rodzaj: kurs / szkolenie

Orange uruchamia swój sklep z aplikacjami


Orange na dniach uruchomi swój własny sklep z aplikacjami, który początkowo będzie dostępny dla użytkowników w Wielkiej Brytanii i Francji, ale później również i w Polsce.

Microsoft Outlook staje się społecznościowy


Firma Microsoft zapowiada wprowadzenie do programu Outlook aktualizacji umożliwiających integrację z serwisami społecznościowymi, takimi jak na przykład Facebook, MySpace oraz LinkedIn. Gigant z Redmond obecnie ma pozycję dominującą na rynku oprogramowania biurowego, zwłaszcza w przedsiębiorstwach, ale będąc pod coraz większą presją konkurencji (np. Google i Zoho) teraz chce zwiększyć "atrakcyjność" Outlooka.

Kompaktowa płyta główna dla użytkowników domowych


Płyta główna GIGABYTE GA-MA78LM-S2H, oparta na nowym układzie AMD 760G, ma docelowo zastąpić starszą serię AMD 740G.

Grupa BenQ inwestuje 191 mln € w fabrykę paneli LCD na Słowacji


Nowa fabryka to 200 tysięcy metrów kwadratowych i 1 300 miejsc pracy – budowa ruszy w 2010 roku w Trencinie na terenie Słowacji.

Joystick dla fanów prawdziwych symulacji


Saitek zaprezentował nowy kontroler z serii Cyborg. Ergonomiczny joystick przeznaczony jest do symulacji lotniczych i posiada wszystkie podstawowe funkcje niezbędne wirtualnym pilotom.

Dysk NAS dla multimedialnego domu


LaCie rozszerza swoja ofertę o nowe urządzenie NAS. Po podłączeniu do komputera lub sieci LAN, Network Space MAX umożliwia kilku użytkownikom korzystanie z przechowywanych na dysku danych.

Posłowie otrzymają nowoczesne palmofony


„Mobilny Posełâ€ to nowa inicjatywa naszego parlamentu. Dzięki niej nasi politycy otrzymają za pieniądze podatników nowoczesne telefony komórkowe z dostępem do Sieci.

Analityk windykacyjny - szkolenie zawodowe Warszawa (Warszawa)


Wartość pieniądza w czasie i ocena projektów inwestycyjnych Zarządzanie wynikiem finansowym i płynnością Windykacja należności - aspekty bilansowo - podatkowe Rezerwy w prawie ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Ridgeback - nowa seria modułów pamięci firmy Mushkin


Firma Mushkin wprowadza na rynek nowe zestawy modułów pamięci RAM serii Ridgeback, wyposażone w układy DDR2 i DDR3, a także w nowe, aluminiowe radiatory o niskim profilu.

NAS dla małych firm


StorCenter ix4-200d jest łatwy i szybki w konfiguracji, co jest elementem kluczowym na tym rynku, ponieważ nie wymaga do obsługi specjalisty.

Dwuprocesorowy Radeon z Eyefinity 6


Firma XFX jest już znana w świecie osób interesujących się kartami graficznymi z tego, że swoje produkty lubi sprzedawać w nietypowych opakowaniach. Nie inaczej jest z najnowszą wersją karty z dwoma procesorami firmy ATI, Radeonem HD 5970 Eyefinity6 Edition.

Cyfrówka Canona z funkcją Super Slow Motion


Canon rozszerza swoją ofertę o kompaktowy aparat cyfrowy PowerShot SD4000 IS Digital ELPH z funkcją nagrywania filmów w trybie Super Slow Motion.

Specjalista ds HR - kurs HR, zasoby ludzkie, szkolenie HR, prawo pracy (Warszawa)


Chcesz zostać specjalistą ds. personalnych? Marzy ci się awans w dziale HR? Zapraszamy na kurs, który przygotuje Cię do wykonywania pracy ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Jeśli czekasz na przelew od kontrahenta, a blokuje ci to możliwość dalszych inwestycji najlepszym wyjściem jest faktoring progresywny. Progresywny faktoring to niewielka prowizja i możliwość niemal natychmiastowego dysponowania środkami z faktury. Zawsze kredyt będzie generował większe koszty niż faktoring - bez względu na to, czy wybierzesz faktoring progresywny czy faktoring regresywny. Wybór faktoringu należy do ciebie.